България загуби втората си среща на Евроволей 2013

България загуби втората си среща в група “D” на европейското първенство по волейбол за жени,фото:БТА

Българките отстъпиха на Полша с 1:3 в мач, продължил 1 час и 50 минути. Полякините спечелиха първия гейм с 25:22. Втората част тръгна равностойно до 5:5, след което България поведе със 7:5 и до края на гейма българките доминираха и Елица Василева спокойно затвори гейма на 25:18.sport.bnt.bg

В третия гейм “дружина полска” смаза момичетата на Марчело Абонданца с 25:13 точки. В четвъртата част полякините отново бяха по-добри и затвориха мача с 25:18.Така България е на трето място във временното класиране в групата с 2 точки след една победа и една загуба.

Сърбия и Полша са начело с по 4 точки и в утрешния мач ще определят победителя в групата. Съгласно регламента на европейското първенство победителят в групата се класира директно за четвъртфиналите, а вторият и третият в групата играят осминафинали. Утре в последния мач от групата България играе с Чехия.

България – Полша – 1:3 /22:25, 25:18, 13:25, 18:25/

За България: Лора Китипова, Емилия Николова, Добриана Рабаджиева, Елица Василева, Христина Русева, Страшимира Филипова – Мария Филипова-либеро

За Полша: Милена Радечка, Катажина Сковронска-Долата, Кинга Каспжак, Евелина Сиечка, Мая Токарска, Агнешка Каколевска – Паулина Май-либеро