Младежките ни национали губят с 1:3 от Русия

стартира евроквалификацията между младежките национални отбори на Русия и България – 3:1 за домакините малко преди края. Селекцията на Михаил Мадански се изправя срещу “Сборная” на стадион “Арена Химки” в Москва.блиц

Още в 18-ата минута “трикольорите” останаха в намален състав, след като Ангел Грънчов получи директен червен картон, а руснаците получиха правото да изпълнят дузпа. Защитникът на ЦСКА повали откъсващия се сам срещу Димитър Евтимов нападател Владимир Обухов, заради което беше отстранен от шведския съдия. При ситуацията обаче останаха съмнения, че нарушението на Грънчов е извън наказателното поле.

От бялата точка Владимир Обухов откри резултата, изпращайки топката в долния десен ъгъл на Евтимов, който се хвърли в обратния.

След половин час игра “трикольорите” бяха близо до изравнително попадение, но изстрел на Асен Георгиев от фаул мина над напречната греда на вратата на руснаците.

В 32-ата минута домакините за малко да удвоят преднината си. Александър Козлов засече центриране отляво, но топката се отби в лявата греда на Евтимов, след което българският страж, който е собственост на Нотингам, сигурно я улови.

В края на първата част “трикольорите” успяха да притиснат руснаците в собствената им половина. Трудът на момчетата на Михаил Мадански беше възнаграден в 4-ата минута на добавеното време, когато нашите успяха да изравнят резултата. Така ценното попадение насред Москва реализира играещият в белгийския Геел Александър Колев. Талантът засече с глава отблизо центрираната от Симеон Славчев топка и направи 1:1.

Руснаците започнаха вихрено второто полувреме, като в 48-ата минута Обухов вкара второто си попадение в срещата. Нападателят овладя центрираната топка и пред погледа на бранителите ни наказа Димитър Евтимов за 2:1.

В 63-ата минута резултатът стана 3:1. Константин Базелюк беше изпуснат от Милен Гамаков в наказателното ни поле, озова се сам срещу Димитър Евтимов и реализира топката под неговия плонж.

Очаквайте подробности

РУСИЯ – БЪЛГАРИЯ 3:1
1:0 Владимир Обухов (19-дузпа), 1:1 Александър Колев (45+4), 2:1 Владимир Обухов (48), 3:1 Константин Базелюк (63)

Гледайте ТУК!

Изненадата при “трикольорите” е липсата на Антон Карачанаков, който е оставен на пейката. Другите двама представители на ЦСКА – Ангел Грънчов и Ивайло Чочев, са титуляри в Москва.

Сред стартовите единадесет на Михаил Мадански са и четиримата състезатели, подвизаващи се в клубове извън родното първенство. Това са Едисон Йорданов (Борусия Дортмунд), Радослав Кирилов (Карпи, Италия), Димитър Евтимов (Нотингам) и Александър Колев (Геел, Белгия).

За тежкото гостуване в Москва Мадански има доста кадрови проблеми. Заради контузии от състава отпаднаха капитанът Георги Терзиев и друг бранител – Илия Мунин.

България стартира евроквалификациите с две убедителни победи срещу аутсайдера Андора – по 3:0, но в петък младежките ни национали изпуснаха трите точки в домакинството на Естония, завършвайки 1:1 в Ловеч след получен изравнителен гол в допълнителното време на двубоя. Въпреки това, “трикольорите” са на са върха в групата със 7 точки. Руснаците имат 2 победи от 2 мача до момента.

РУСИЯ: Егор Бабурин, Петър Тен, Илия Зуев, Алексей Никитин, Дмитрий Голубьов, Игор Ламбарски, Роман Емелянов, Владимир Обухов, Александър Козлов, Магомед Митришев, Константин Базелюк
Селекционер: Николай Писарев

БЪЛГАРИЯ: Димитър Евтимов, Антон Недялков, Асен Георгиев, Ангел Грънчов, Иван Горанов, Симеон Славчев, Александър Колев (70-Живко Петков), Ивайло Чочев, Едисон Йорданов (46-Антон Карачанаков), Радослав Кирилов, Митко Гамаков
Селекционер: Михаил Мадански