Летящ старт за България на Евроволейбол 2013

България стартира с победа с 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:21) срещу Чехия на европейското първенство по волейбол при мъжете в Полша и Дания. В Гдиня “трикольорите” не оставиха никакво съмнение, че са по-класният отбор и отново загатнаха за големия си потенциал. sport.bnt.bg

В първата част българският отбор игра изключително силно в  атака и не остави никакъв шанс за успех на чехите. Нападение в  аут на Давид Конечни осигури категоричната победа за “лъвовете” с 25:15.

Вторият гейм отново премина при пълно превъзходство на  България и резултатът също беше убедителен в полза на  “трикольорите”. Атака по правата на капитана Тодор Алексиев  осигури успеха с 25:18 и солидния аванс с 2:0.

Третата част започна неочаквано силно за Чехия, но след това българите на няколко пъти бяха съвсем близо до стопяването на преднината на съперника. Опитите да бъде постигната чиста победа се оказаха неуспешни за България и чехите намалиха изоставането си след 25:22 в своя полза.

В четвъртия гейм силната игра на българския състав пак не остави шансове за Чехия, въпреки че съперникът стопи голяма част от натрупания аванс в началото на частта. В края на мача  “лъвовете” поведоха с 24:17, но след това позволиха на чешкия отбор да доведе резултата до 24:21, след което успешна атака на Николай Николов осигури очаквания победен старт за България.

Най-резултатен в срещата беше Цветан Соколов с 19 точки.Тодор Алексиев добави 16 точки за успеха, дошъл след близо два часа игра.

Давид Конечни реализира 18 точки за Чехия.

В другия мач от групата Германия изненадващо надигра олимпийския шампион Русия с 3:0. Утре съперник на българите ще бъде Бундестима.