Жалко! Малшанс лиши България от втора победа на Евроволей 2013

България загуби драматично с 2:3 (34:36, 25:20, 25:21, 21:25, 9:15) от Германия във втория си мач от груповата фаза на европейското първенство по волейбол в Полша и Дания. “Лъвовете” изоставаха с 0:1, след това се добраха до 2:1 в своя полза, но в крайна сметка загубиха с 2:3 след тайбрек.sport.bnt.bg

В маратонския първи гейм играта беше равностойна от самото начало до края. Във финалните разигравания българите имаха две възможности да поведат в резултата, но в крайна сметка Германия спечели драматично с 36:34 след ас на Георг Гроцер.

В началото на втората част “трикольорите” взеха аванс с 8:2 и с 16:9 при двете технически прекъсвания. Натрупаната преднина беше достатъчна и България изравни след 25:20 в своя полза след атака на Николай Николов. В третия гейм играта отново вървеше точка за точка, но избраниците на треньора Камило Плачи взеха аванс от 18:14 и с 21:16 след втората техническа пауза. България поведе с 2:1 след 25:21 и успешно нападение на Виктор Йосифов.

В четвъртата част Германия игра по-силно и спечели с 25:21, довеждайки двубой до тайбрек. Още в началото на решителната част Бундестима поведе и не изпусна водачеството до края на срещата и спечели с 15:9 и 3:2 след близо два часа и половина игра.

Най-резултатен за България беше Цветан Соколов с 28 точки. Денис Калиберда завърши с 25 точки за победителите. Утре България ще играе с олимпийския шампион Русия. Едната спечелена точка в днешната среща гарантира на българите класирането за следващата фаза.

България – Германия 2:3 (34:36, 25:20, 25:21, 22:25, 9:15)

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов – Теодор Салпаров-либеро

Старши-треньор: Камило Плачи

Германия: Лукаш Кампа, Георг Гроцер, Денис Калиберда, Кристиан Фром, Тим Брошог, Филип Колин – Фердинанд Тиле-либеро

Старши-треньор: Витал Хайнен