Добруджа с класика срещу Раковски

Добруджа не срещна проблеми при гостуването си на Раковски в последния двубой от 7-ия кръг на „Б” група и се наложи с класическото 3:0. С два гола се отличи Ивайло Димитров, който все повече свиква с новата си позиция  като централен нападател.
„Жълто-зелените” предрешиха изхода на двубоя още през полувреме, като до почивката имаха аванс от два гола. В средата на полувремето домакините си отбелязаха автогол, а няколко минути след това Димитров направи резултата 0:2.
10 минути след подновяване на играта Ивайло Димитров отбеляза второто си попадение в мача с което оформи и крайния резултат – 0:3.
Мачът в Раковски е бил изключително коректен, като няма нито един наказателен картон.
Със спечелените 3 точки Добруджа се изкачи на трето място във временното класиране. “Жълто-зелените” се изравниха по точки с Калиакра – по 11, но са с по-добра голова разлика и изместват каварненци от третото място.