България ще играе за бронзовите медали на Евроволей 2013

България отстъпи в 1:3 (25:19, 22:25, 15:25, 22:25) от Италия във втория полуфинален мач на европейското първенство по волейбол,фото:БТА

“Лъвовете” започнаха отлично срещата на стадион “Паркен” в Копенхаген и поведоха в резултата с 1:0, но след това загубиха следващите три гейма и отново не достигнаха до финала.sport.bnt.bg

Утре избраниците на селекционера Камило Плачи ще играят със Сърбия от 16:00 в мача за третото място, докато “адзурите” ще срещнат Русия в двубоя за европейската титла.

В началото на първия гейм българите поведоха с 8:2 и увеличиха аванса си на 16:8 при втората техническа пауза. Това позволи на “трикольорите” да поведат в резултата с 1:0 след 25:19 в своя полза при успешна атака на Тодор Скримов.

Във втората част играта беше равностойна, но в края й италианският отбор поведе с 24:22 и при първия си геймбол изравни резултата до 1:1.

В третия гейм Италия взе аванс от 8:5 и 16:10 при двете технически прекъсвания. Това се оказа достатъчно, за да бъде взет аванс от 2:1 в полза на Италия след категоричното 25:15.

Последната четвърта част също беше изключително равностойна, но по-опитният тим на Италия се възползва от силната си игра в защита и спечели трудно с 25:22.

Най-резултатен за България беше Цветан Соколов с 20 точки.

Италия – България 3:1 (19:25, 25:22, 25:15, 25:22)

За България: Георги Братоев 2 точки, Цветан Соколов 20, Тодор Скримов 12, Тодор Алексиев 10, Николай Николов 7, Виктор Йосифов 4, Теодор Салпаров-либеро (Николай Панчев, Данаил Милушев, Теодор Тодоров 1)

За Италия: Драган Травица 2, Лука Ветори 21, Иван Зайцев 10, Кристиан Савани 2, Томас Берета 6, Емануеле Бирарели 15, Салваторе Росини-либеро (Симоне Пароди 9, Давиде Саита)