10 от Локо (Пловдив) победиха Видима-Раковски с 3:2

Христо Спасов дебютира с гол за пловдивчани

Локомотив (Пловдив) победи трудно борещия се за спасение Видима-Раковски с 3:2 на собствения си стадион в парка “Лаута”. Отборът на Емил Велев изгра през по-голямата част от двубоя с човек по-малко, след като още в 33-ата минута Валери Герогиев бе изгонен за втори жълт картон,БЛИЦ

“Смърфовете” започнаха силно и в 22-ата минута вече водеха с 2:0. В 13-ата минута Любомир Витанов засече с глава центриране от корнер на Йорданов и откри резултата, а 9 минути по-късно Спасов бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Видима и удвои резултата.

Гостите не се предадоха и се вдигнаха на щурм. Натискът им даде резултат в 31-ата минута, когато Тодор Георгиев засече центриране по земя на Ангел Русев и намали аванса на домакините. След още две минути домакините останах с човек по-малко, след втори жълт картон на Валери Георгиев.

С човек повече обаче Видима не успя да затрудни Локомотив и през втората част домакините бяха отново по-активни. В края на мача, когато всички очакваха двубоя да приключи при този резултат, Илиян Йорданов бе съборен в наказателното поле на Видима, а Христо Златински не сгреши от точката за дузпа – 3:1. В последната минута на мача гостите направиха бърза контраатака, при която Тафраджийски реализира последния гол в мача.

С победата Локомотив (Пловдив) събра 43 точки и е на шеста позиция, а Видима-Раковски продължава да е в зоната на изпадащите отбори с актив от 13 точки.

Най-интересното по минути:

13 –topka.jpg ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) повежда с гол на Витанов, който реализира с глава, след центриране от корнер.
22 – topka.jpg ГОООЛ! Христо Спасов покачи на 2:0 след разбъркване в наказателното поле на гостите!
31 – topka.jpg ГОООЛ! Тодор Георгиев засече перфектно центриране по земя на Ангел Русев отляво и намалява резултата!
33 – 4erven.jpg Валери Георгиев получава втори жълт картон за грубо нарушение срещу Русев.

46 – smqna.jpgСмяна във Видима – Щърков и Кожухаров са заменени от Хасан и Миро Иванов.
46 – smqna.jpgСмяна в Локомотив – Спасов е заменен от Даниел Георгиев
69 – smqna.jpgСмяна във Видима – Тафраджийски се появява на мястото на голмайстора Тодор Георгиев
75 – smqna.jpgСмяна в Локомотив – Драги Коцев е заменен от Сержиньо
85 – ДУЗПА за Локомотив Пловдив за събаряне на Илиян Йорданов в наказателното поле на Видима.
89 – smqna.jpgСмяна в Локомотив – Маламов се появява на мястото на Даксон
90 + 2 – topka.jpg ГОООЛ! Кристиян Тафраджийски бележи за Видима след бърза контаатака на гостите

Локомотив (Пловдив) – Видима-Раковски 3:2
1:0 Любомир Витанов (13), 2:0 Христо Спасов (22), 2:1 Тодор Георгиев (31), 3:1 Христо Златински (87), 3:2 Кристиян Тафраджийски (90+2)

Локомотив (Пловдив)
:
1.Ставрев, 2. Родригес, 3. В.Георгиев, 5. Бенжалюн, 25. Йошев, 16. Златински (к), 44. Витанов, 87. Даксон (89 – 89. Маламов), 29. Коцев (75 – 10. Сержиньо), 71. Спасов (46 – 23. Д. Георгиев), 11. Йорданов;
Резерви: 30. Павлов, 20. Бисеров, 23. Д. Георгиев, 9. Цеков, 7. Тодоров, 10. Сержиньо, 89. Маламов

Видима-Раковски:
69.Митев, 3. Ашимов, 5. Стойчев (к), 6. Щърков (46 – 13. Г. Иванов), 8. Р.Иванов, 11. Т.Георгиев (69 – 9. Тафраджийски), 14. Стойков, 15. Русев, 21. Наков, 23. Пл.Кожухаров (46 – 24. М. Иванов), 25. Панов;
Резерви: 16. Василев, 4. Дреновички, 9. Тафраджийски, 10. Хасан, 13. Г.Иванов, 20. Чипев, 24. М.Иванов

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Димитър Андреев
Жълти картони: Валери Георгиев, Англе Йошев (Локомотив); Калин Щърков, Пламен Кожухаров, Миро Иванов, Самет Ашимов (Видима);
Червен картон: Валери Георгиев (Локомотив);