И Лаптопа разкри “канарчетата” на Мъри

“Ботев” (Пловдив) продължи трагичното си представяне напоследък, завършвайки 1:1 с Пирин (Гоце Делчев) в първия мач от 15-ия кръг на “А” група. Така в трети пореден мач “жълто-черните” са без победа и вече сериозно изостават от върха, като с актив от 25 точки заемат 5-ото място.

Двубоят в Гоце Делчев беше много интригуващ, а бившият наставник на “Ботев” (Пд) Костадин Ангелов-Лаптопа и момчетата му само могат да съжаляват, че не стигнаха дори до победата. Неврокопчани геройски се бориха срещу “канарчетата”, които в пореден мач разочароваха с представянето си.

В 12-ата минута домакините откриха резултата чрез Васил Панайотов, който се разписа със страхотен удар от около 20 метра.

В добавеното време на първата част Ромарио Кортзорг изравни, а малко по-рано Валери Домовчийски пропусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Атанас Фиданин. Домо обаче подходи крайно несериозно и би слабо по земя и за Абди Абдиков не беше проблем да улови топката.

Домакините също пропуснаха от бялата точка чрез капитана си Петър Лазаров. Той не успя да отбележи в 87-ата мунута, когато реферът Иван Кирилов отсъди 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Елведин Джинич.

Срещата започна по-добре за гостите, които още в 5-ата минута имаха възможност за откриване на резултата, но Ромарио пропусна. Малко след това последва удар от воле на Костадин Дяков, но топката излезе в аут.

В 12-ата минута неврокопчани ликуваха, откривайки резултата още с първото си положение пред Адам Стаховяк. Васил Панайотов получи чудесен пас от Марио Близнаков и с удар с десния крак от 20-ина метра разстреля полския страж на “канарчетата” – 1:0.

Избраниците на Мъри опитаха бързо да изравнят, но бранителите в зелено не се пропукваха, а и Абдиков беше перфектен под рамката.

В 35-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Атанас Фиданин спря центрирана от Артур Енрике топка с дясната си ръка, а съдията Иван Кирилов посочи бялата точка и вдигна жълт картон на юношата на “Левски”. Валери Домовчийски се нагърби с изпълнението, но разочарова, стреляйки слабо към левия долен ъгъл и Абдиков без проблем улови.

До почивката “Ботев” все пак успя да изравни. Във втората минута на добавеното време Ромарио Кортзорг се разписа, след като преодоля Мурад Ибрахим и наказа Абдиков отблизо за 1:1.

“Жълто-черните” вдигнаха оборотите след почивката, но слабата форма на Домовчийски и липсата на игрова практика на Иван Цветков оказаха своето влияние, тъй като “Ботев” беше немощен в атака.

Първата добра възможност пред Абдиков се откри чак в 64-ата минута, когато появилият се на смяна Станислав Костов проби отдясно и центрира, но никой от съотборниците му не успя да засече. Последваха пропуски на Ромарио и Вандер Виейра.

В 79-ата минута “канарчетата” организираха много добра атака, но и третата резерва на Мъри – Луис Педро, не успя да се разпише.

Неврокопчани бяха много близо до победата в 86-ата минута, когато и те получиха право да изпълнят дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Елведин Джинич, но капитанът Петър Лазаров не успя да вкара. Адам Стаховяк се намеси решително и спаси изстрела от бялата точка, запазвайки равенството 1:1, което остана непроменено до последния съдийски сигнал.

ПИРИН (ГД) – “БОТЕВ” (Пд) 1:1
1:0 Васил Панайотов (12), 1:1 Ромарио Кортзорг (45+2)

ПИРИН (Гоце Делчев): 83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров, 19.Мартин Газиев (78-9.Борислав Хазуров), 21.Васил Панайотов, 22.Антон Киров, 23.Мурад Ибрахим, 10.Веселин Марчев, 77.Марио Близнаков (82-30.Иван Стоянов), 7.Костадин Башов (84-20.Драги Коцев)
Резерви: 33.Костадин Янев, 30.Иван Стоянов, 15.Илия Карапетров, 20.Драги Коцев, 26.Борис Боянчев, 88.Георги Петров, 9.Борислав Хазуров
Треньор: Костадин Ангелов

“БОТЕВ” (Пд): 1.Адам Стаховяк, 3.Елведин Джинич, 26.Артур Енрике, 5.Бобан Грънчаров, 6.Костадин Дяков (46-10.Вандер Виейра), 11.Йордан Христов, 71.Борис Галчев. 16.Томаш Иршак, 15.Валери Домовчийски (71-9.Луис Педро), 22.Ромарио Кортзорг, 19.Иван Цветков (к) (60-18.Станислав Костов)
Резерви: 33.Росен Андонов, 28.Филип Филипов, 83.Сивард Спрокел, 88.Георги Сърмов, 9.Луис Педро, 10.Вандер Виейра, 18.Станислав Костов
Треньор: Станимир Стоилов

Гоце Делчев, Градски стадион
Съдия: Иван Кирилов
Жълти картони: Атанас Фиданин, Мартин Газиев, Димитър Пиргов, Веселин Марчев (Пирин ГД); Томаш Иршак (“Ботев” Пд)
Двубоят по минути
5 – Отличен пробив на Ромарио, който напредна отляво, преодоля двама играчи в зелено, навлезе в наказателното поле на Пирин и стреля от малък ъгъл, но право в тялото на стража Абди Абдиков.
8 – Удар от воле на Костадин Дяков от границата на наказателното поле, топката излиза в аут.
12 – topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Пирин (Гоце Делчев)! Васил Панайотов даде преднина на домакините със страхотен гол. Играчът на неврокопчани получи отлично извеждащо подаване от Марио Близнаков и с удар извън границата на наказателното поле с десния крак разстреля Адам Стаховяк.
14 – Мартин Газиев изпълни по отличен начин пряк свободен удар, Стаховяк боксира топката.
16 – Васил Панайотов центрира остро в наказателното поле на “канарчетата”, където Веселин Марчев засече с глава от добра позиция, но топката прелетя на сантиметри покрай лявата греда.
21 – jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Томаш Иршак за грубо влизане в краката на Атанас Фиданин.
23 – Артур Енрике центрира, опитният Иван Цветков игра с глава, но прати топката над напречната греда.
29 – Авторът на единственото попадение до момента Васил Панайотов е изнесен на носилка и получава медицинска помощ.
31 – Ромарио подаде към Борис Галчев пред наказателното поле на Пирин, халфът опита да изведе свой съотборник, но пасът му бе пресечен.
35 – ДУЗПА за “Ботев” (Пд)! Артур Енрике центрира отляво, след което топката срещна дясната ръка на Атанас Фиданин и реферът Иван Кирилов посочи бялата точка.
36 – ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Валери Домовчийски би много слабо с левия крак и Абдиков без проблем улови топката.
41 – Марио Близнаков беше повален от Валери Домовчийски пред наказателното поле на гостите, Мартин Газиев застана зад топката, опита пряк обстрел, но право в стената.
44 – Васил Панайотов центрира към Марчев, който успя да се измъкне от бранител на “канарчетата”, но стреля неточно.
45 – Добавеното време е 2 минути.
45+2 – topka.jpg ГОООЛ! “Ботев” (Пд) изравнява – 1:1! Ромарио Кортзорг изравнява, след като преодоля Мурад Ибрахим и наказа Абдиков отблизо.
45+2 – Край на първото полувреме.

46 – smqna.jpg Треньорът на “Ботев” (Пд) Станимир Стоилов извършва първа смяна. Костадин Дяков е заменен от Вандер Виейра.
56 – Галчев и Вандер изпълниха заучено фаул, бразилецът центрира, след което Абди Абдиков улови.
60 – smqna.jpg Иван Цветков е заменен от Станислав Костов. Опитният нападател връчва капитанската лента на национала Йордан Христов.
64 – Костов центрира, но никой от съотборниците му пред Абдиков не успява да засече топката.
67 – Слаб удар на Иршак не затруднява стража на Пирин (ГД).
73 – Удар на Вандер преминава високо над врата на неврокопчани.
74 – Антон Киров навлезе в наказателното поле на гостите, центрира към Марчев, който обаче не успя да засече.
76 – Луис Педро се измъкна добре, пусна към Ромарио, който беше спрян от бранителите на Пирин (ГД).
78 – smqna.jpg Наставникът на домакините Костадин Ангелов извършва първа смяна. Мартин Газиев излиза, в игра се появява Борислав Хазуров.
86 – ДУЗПА за Пирин (ГД)! Веселин Марчев нахлу опасно отляво, центрира, получи се рикошет и съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Елведин Джинич.
87 – ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Адам Стаховяк спасява изстрела на Петър Лазаров от бялата точка!
87 – jalt.jpg Жълт картон за Димитър Пиргов за нарушение в атака. Капитанът на домакините опита да довкара отбитата от Стаховяк топка, но повали играч на “Ботев”, което стана пред очите на съдията.