България – Дания 2:3, евроквалификацията по минути

БЪЛГАРИЯ – ДАНИЯ 2:3
0:1 Юсуф Поулсен (8), 1:1 Едисон Йорданов (19), 2:1 Милен Гамаков (27), 2:2 Яник Вестергорд (53), 2:3 Юсуф Поулсен (87)

Евроквалификацията по минути блиц
5 – Удар на Симеон Славчев преминава покрай вратата на Дания.
8 – topka.jpg ГОЛ! Гостите повеждат в резултата – 0:1! Пиер Хьойберг изведе Юсуф Поулсен между двама бранители на България в наказателното ни поле и нападателят на Дания изпрати топката в далечния ъгъл на безпомощния Георги Китанов.
12 – ГРЕДА! Симеон Славчев центрира от пряк свободен удар, включилият се в атака защитник Стефан Велков засече с глава, но топката срещна напречната греда.
15 – Извеждащо подаване от дълбочина на Георги Миланов за Александър Колев, който стреля, но изключително неточно в аут.
19 – topka.jpg ГООООЛ! Резултатът е изравнен – 1:1! Едисон Йорданов бележи директно от пряк свободен удар! Талантът от Борусия (Дортмунд) изпълни отлично фаула отдясно на датската врата, топката рикошира в защитник на гостите и влетя в мрежата им.
26 – Страхотна контраатака на “трикольорите”. Радослав Кирилов проби по лявото крило, след което пусна надясно към Александър Колев, който стреля от добра позиция, но стражът на Дания спаси.
27 –
topka.jpg ГОООООЛ! 2:1 за България! Формацията на Михаил Мадански постига обрат още преди почивката! Милен Гамаков се разписа с глава, засичайки от малък ъгъл на първа греда центрираната от корнер топка от Георги Миланов.
30 – Изстрел на Хьойберг от пряк свободен удар, Китанов лови.
40 – Опасен удар на Томсен по диагонала, топката прелетя покрай българската врата.
45 – Край на първото полувреме.

Началото на второто полувреме се бави, тъй като угасна осветлението на стадион “Берое”.
46 – Началото на второто полувреме е дадено с над 15 минути закъснение – точно в 19:28 часа.
47 – Изстрел на Едисон Йорданов е спасен от Йенсен.
48 – ГРЕДА! Удар на Томсен, топката се отби в сглобката на вратата на Китанов.
53 –
topka.jpg ГОЛ! Датчаните изравняват – 2:2! Хьойберг центрира от пряк свободен удар, Вестергорд бе изпуснат от защитата и реализира с глава.
61 – Първа смяна за гостите. Зооре влиза на мястото на Брок-Мадсен.
63 – Михаил Мадански също извършва първа смяна. Вилиян Бижев влиза в игра, Александър Колев напуска терена.
77 – Жълт картон за Кнудсен, който фаулира Георги Миланов.
78 – ГРЕДА! Защитникът на Локомотив (Пловдив) Асен Георгиев за малко да отбележи страхотен гол. Включилият се в предни позиции бранител засече от воле центрираната отдясно топка, която обаче срещна напречната греда, след което излезе в аут.
82 – Едисон Йорданов подава към Симеон Славчев, който стреля към далечния ъгъл на Йенсен, но топката премина покрай гредата, излизайки в аут.
87 – topka.jpg  ГОЛ! Датчаните стигат до трети гол – 2:3! Юсуф Поулсен бележи второто си попадение в срещата, след като се измъкна зад гърба да защитата на България, напредна към Китанов и с прецизен удар прехвърли стража.