Сток Сити обърна Уулвърхемптън

„Грънчарите” надвиха „вълците” с 2:1
Сток Сити обърна като домакин Уулвърхемптън с 2:1 в среща от 32-ия кръг на английската Висша лига,БЛИЦ

Гостите поведоха с гол на Майкъл Кийтли, който в 26-ата минута се възползва от подаване на Едуардс и вкара за 0:1. До края на полувремето „грънчарите” успяха да изравнят с попадение на германския бранител Роберт Хут в 37-ата минута след асистенция на Шоукрос за 1:1. След почивката в 61-ата минута Питър Крауч се възползва от подаване на Джърмейн Пенант и направи обрата пълен за 2:1.

След победата си Сток Сити се изкачи на 11-о място с 41 точки, докато „вълците” останаха последни с 22 пункта и на 6 точки от спасителния бряг.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ
06.04.12
18:30 ч.
Суонзи – Нюкасъл 0:2
0:1 Папис Демба Сисе (5), 0:2  Папис Демба Сисе (59)
07.04.12
14:45 ч.
Съндърланд – Тотнъм 0:0
07.04.12
17:00 ч.
Болтън – Фулъм 0:3
0:1 Клинт Демпси (30), 0:2 Клинт Демпси (45), 0:3 Мамаду Диара (81)
07.04.12
17:00 ч.
Челси – Уигън 2:1
1:0 Бранислав Иванович (62), 1:1 Мохамед Диаме (69), 2:1 Хуан Мата (90+3)
07.04.12
17:00 ч.
Ливърпул – Астън Вила 1:1
0:1 Крис Хърд (10), 1:1 Луис Суарес (82)
07.04.12
17:00 ч.
Норич – Евертън 2:2
0:1 Никица Йелавич (23), 1:1 Джон Хоусън (39), 1:2 Никица Йелавич (61), 2:2 Грант Холт (74)
07.04.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Блекбърн 3:0
1:0 Мартин Олсон (7-автогол), 2:0 Марк-Антоан Фортюне (69), 3:0 Лиън Риджуел (85)
07.04.12
19:30 ч.
Сток Сити – Уулвърхемптън 2:1
0:1 Майкъл Кийтли (26), 1:1 Роберт Хут (37), 2:1 Питър Крауч (61)
Арсенал – Манчестър Сити (Диема)
Баланс: 167 мача, 84 победи за Арсенал, 39 равенства, 44 победи за Манчестър Сити