Реал (Мадрид) с равен срещу Валенсия, Барса вече само на 4 точки

Вратарят Висенте Гуаита герой за “прилепите” на “Сантяго Бернабеу”

Опитът на Реал (Мадрид) да вземе първата си шампионска титла в Испания от четири години претърпя нов сериозен удар, след като в мач от 32 кръг лидерите в класирането направиха домакинско 0:0 с Валенсия,БЛИЦ
Третото равенство в последните пет мача съкрати от 10 на четири точки аванса на Кралския клуб пред Барселона, а до края на сезона има още 7 кръга. “Белия балет”, който през този месец гостува на “Камп Ноу”, има 79 точки, а каталунците са със 75.
Вратарят Висенте Гуаита се превърна в герой за “прилепите”, след като с намесите си разочарова Кристиано Роналдо, Анхел ди Мария и Карим Бензема. Роналдо имаше малшанс още в осмата минута, когато удари гредата.
Валенсия също имаше своите положения. Тино Коста удари рамката на вратата с далечен удар в 55-ата минута, а пет минути преди края Икер Касияс парира изстрел на Жорди Алба.
Реал опита финален натиск, но въпреки това не успя да стигне до попадение във вратата на Валенсия. Това е първото нулево равенство на “Сантяго Бернабеу” след повече от пет години.

Райо Валекано – Осасуна 6:0
1:0 Хосе Мовийя (5), 2:0 Мичу (17), 3:0 Мичу (28), 4:0 Диего Коща (36), 5:0 Емилиано Арментерос (57), 6:0 Тито (79)
07.04.12
19:00 ч.
Еспаньол – Реал Сосиедад 2:2
0:1 Карлос Вела (12), 0:2 Карлос Вела (15), 1:2 Вадим Демидов (45+1-авт.), 2:2 Владимир Вайс (47)
07.04.12
21:00 ч.
Сарагоса – Барселона 1:4
1:0 Аранда (30), 1:1 Карлес Пуйол (36), 1:2 Лионел Меси (38), 1:3 Лионел Меси (86-дузпа), 1:4 Педро (90+2)
07.04.12
23:00 ч.
Бетис – Виляреал 3:1
1:0 Роке Санта Крус (35), 2:0 Рубен Кастро (38), 3:0 Бенат Ечебария (58), 3:1 Марко Рубен (90+1-дузпа)
08.04.12
13:00 ч.
Леванте – Атлетико (Мадрид) 2:0
1:0 Валдо Лопес (1), 2:0 Аруна Коне (10)
Малага – Расинг (Сантандер) (Филм +)
Баланс: 37 мача, 18 победи за Малага, 8 равенства, 11 победи за Расинг (Сантандер)