Байерн Мюнхен разплака Маракеш и покори света!

Байерн Мюнхен победи Раджа Казабланка с 2:0 във финала на Световното клубно първенство, фото:БТА

Баварският колос предреши сблъсъка още през първата част. Европейските шампиони откриха резултата в седмата минута чрез Данте, а в средата на първото полувреме Тиаго Алкантара бе безкомпромисен за 2:0!sport.bnt.bg

Байерн доминира през голяма част от срещата, но мароканските домакини демонстрираха силна воля и борба до последния съдийски сигнал. Въпреки неистовата подкрепа на екзалтираните привърженици в Маракеш, те така и не успяха да матират поне веднъж Мануел Нойер.

Това бе пети трофей за мюнхенци за 2013-та година, като им се изплъзна единствено Суперкупата на Германия, която Борусия успя да грабне.

Байерн Мюнхен – Раджа Казабланка  2:0

1:0  Данте – 7′

2:0  Тиаго Алкантара – 22′

Байерн: Нойер, Данте, Боатенг, Рафиня, Алаба, Лам, Кроос (Мартинес – 60′), Алкантара, Шакири (Гьотце – 80′), Рибери, Мюлер (Манджукич – 75′)

Раджа: Аскри, Ел Хашими, Мутуали, Кароучи, Белмаалам, Гуехи, Олхадж, Хафиди (Кахани – 89′), Читиби (Мабиде – 49′), Ераки, Яжур (Сюлеймани – 78′)

Текст:Петър Манолов