Хупия дебютира с равенство начело на Байер (Леверкузен)

“Аспирините” завършиха 1:1 при гостуването на Хамбургер

Новият треньор на Байер (Леверкузен) Сами Хупия дебютира с равенство 1:1 при гостуването на Хамбургер в последната среща от програмата на 29-ия кръг в Бундеслигата. БЛИЦ

Така “аспирините” сложиха край на серията си от 4 поредни загуби и продължават тежката битка за участие в Лига Европа. Бившият тим на Димитър Бербатов заема 6-ото място във временното класиране с актив от 41 точки, колкото имат още Вердер и Хановер. Петият Щутгарт пък е с 43, а както е известно, лидер в Германия е защитаващият шампионската си титла Борусия (Дортмунд).

В днешната среща Хамбургер доминираше през първото полувреме и стигна до гол в 40-ата минута. Младен Петрич вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Гонсало Кастро. След почивката Байер (Леверкузен) упражни натиск и в 55-ата минута Андре Шюрле изравни за 1:1, а до края не падна нов гол.

След равенството Хамбургер заема 14-ото място в Бундеслигата с актив от 31 точки, като тимът продължава да е застрашен от изпадане.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ
07.04.12
16:30 ч.
Волфсбург – Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Роберт Левандовски (22), 0:2 Илкай Гюндоган (49), 1:2 Марио Манджукич (62), 1:3 Роберт Левандовски (90)
07.04.12
16:30 ч.
Кьолн – Вердер 1:1
0:1 Маркус Розенберг (24), 1:1 Амар Ел Джемал (39)
07.04.12
16:30 ч.
Щутгарт – Майнц 4:1
0:1 Андреас Иваншиц (3), 1:1 Тамаш Хайнал (8), 2:1 Ведад Ибишевич (49), 3:1 Здравко Кузманович (65-дузпа), 4:1 Ведад Ибишевич (85)
07.04.12
16:30 ч.
Фрайбург – Нюрнберг 2:2
0:1 Даниел Дидави (8), 0:2 Томаш Пекхарт (45+2), 1:2 Даниел Калиджури (53-дузпа), 2:2 Седрик Макиади (79)
07.04.12
16:30 ч.
Кайзерслаутерн – Хофенхайм 1:2
0:1 Сеяд Салихович (26-дузпа), 0:2 Борис Вукчевич (71), 1:2 Александер Бугера (86)