Арсенал направи услуга на Юнайтед, отказа Манчестър Сити за титлата

Артета донесе успеха с 1:0 на “топчиите” с гол в 87-ата минута, Балотели изгонен, “гражданите” изостават с 8 точки от “червените дяволи”

Манчестър Юнайтед само може да благодари на Арсенал, който победи с 1:0 Манчестър Сити и по всичко личи, че “червените дяволи” печелят рекордната си 20-а титла на Англия. Микел Артета наказа “гражданите” с красиво попадение в 87-ата минута и така остави тима на Роберто Манчини на 8 точки от лидера, който по-рано днес надделя с 2:0 срещу новака КПР на “Олд Трафорд”.БЛИЦ

В дербито на “Емирейт” от 32-ия кръг на Висшата лига избраниците на Арсен Венгер надиграха гостите от Манчестър и заслужено се поздравиха с успеха. След победата Арсенал събра 61 точки и заема 3-ото място, на 10 от “гражданите” и с 2 повече от Тотнъм, завършил 0:0 при гостуването си на Съндърланд вчера.

С по-активната си игра домакините напълно заслужиха победата. “Топчиите” създадоха доста работа на Джо Харт, а освен това и владееха изцяло контрола над топката. Играчите на Сити започнаха по-активно, след което обаче позволиха на съперника да ги надиграе. 3_9.jpg

В най-чистото положение за лондончани в първите минути Томас Вермаелен спря топката по пътя й към мрежата след удар с глава на съотборника му Робин Ван Перси. След рикошета в него кълбото срещна горната греда, а при добавката Томас Росицки стреля над вратата на Харт.

В 18-ата минута съдията Мартин Аткинсън подмина брутално влизане на Марио Балотели в краката на Алекс Сонг. Скандалният нападател на “гражданите” все пак беше изгонен, но чак в края на двубоя, като дотогава се отчете с още няколко груби прояви. Аткинсън обаче не изтърпя Балотели и в 90-ата минута го изгони, показвайки му втори жълт картон.

Арсенал удари още три греди през второто полувреме, като Ван Перси отново беше замесен. След почивката холандецът нацели пак с глава основата на гредата на Харт. В 76-ата минута ситуацията пред вратата на “гражданите” беше повече от невероятна. Тео Уолкът стреля, стражът на Сити изби с мъка в гредата, но сам срещу опразнената врата бе оставен Томас Вермаелен. Бранителят обаче не успя да уцели добре топката и я прати успоредно на голлинията. Там пък беше Йоси Бенаюн, който също изглеждаше, че няма как да пропусне, но и той прати кълбото в гредата.

Късметът обаче обърна гръб на Харт в 87-ата минута, когато Микел Артета отне топката от Давид Писаро, напредна, и от 20-ина метра стреля точно в долния ляв ъгъл за 1:0.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 32 КРЪГ
06.04.12
18:30 ч.
Суонзи – Нюкасъл 0:2
0:1 Папис Демба Сисе (5), 0:2  Папис Демба Сисе (59)
07.04.12
14:45 ч.
Съндърланд – Тотнъм 0:0
07.04.12
17:00 ч.
Болтън – Фулъм 0:3
0:1 Клинт Демпси (30), 0:2 Клинт Демпси (45), 0:3 Мамаду Диара (81)
07.04.12
17:00 ч.
Челси – Уигън 2:1
1:0 Бранислав Иванович (62), 1:1 Мохамед Диаме (69), 2:1 Хуан Мата (90+3)
07.04.12
17:00 ч.
Ливърпул – Астън Вила 1:1
0:1 Крис Хърд (10), 1:1 Луис Суарес (82)
07.04.12
17:00 ч.
Норич – Евертън 2:2
0:1 Никица Йелавич (23), 1:1 Джон Хоусън (39), 1:2 Никица Йелавич (61), 2:2 Грант Холт (74)
07.04.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Блекбърн 3:0
1:0 Мартин Олсон (7-автогол), 2:0 Марк-Антоан Фортюне (69), 3:0 Лиън Риджуел (85)