“Гражданите” с ключов успех в битката за върха

Манчестър Сити се наложи с 2:1 над Ливърпул в дербито на 18-ия кръг във Висшата лига,фото:БТА

Домакините запазиха 100-процентовия си рекорд като домакин, като записаха 9-а победа в 9 мача. sport.bnt.bg

Ливърпул излезе напред в резултата в 24-ата минута чрез Фелипе Коутиньо, който вкара след контраатака. 7 минути по-късно Венсан Компани изравни с глава след центриране от корнер на Давид Силва.

Алваро Негредо вкара за 2:1 в 1-ата минута на добавеното време за първата част, Вратарят Симон Миньоле не беше заел правилната позиция, отби топката, но загуби равновесие и не успя да я спре.

Още след началото на втората част Ливърпул заигра агресивно и търсеше равенството, но не успя да порази вратата зад Джо Харт. “Мърсисайдци” имаха и претенции за две неотсъдени дузпи подминати с лека ръка от главния арбитър.