Волейнационалите ще играят на световното първенство!

България загуби с 2:3 (25:22, 18:25, 22:25, 25:18, 12:15) от домакина Чехия в последния си мач от квалификациите за световното първенство,фото:БТА

В Опава (Чехия) българите си осигуриха участие на Мондиал 2014 в Полша, след като победиха с 25:22 в първия гейм на срещата.sport.bnt.bg

Това позволи на селекционера Камило Плачи да направи промени в състава и да даде възможност за изява на някои от резервните волейболисти. Смените при “трикольорите” позволиха на домакините да поведат в резултата с 2:1 след 18:25 и 22:25. Българският отбор не се предаде на своя по-мотивиран противник и успя да изравни след 25:18 в четвъртата част и да докара двубоя до тайбрек.

В петия гейм чешкият тим отново показа по-голямо желание за победа и след няколко обрата се добра до краен успех с 15:12 и 3:2.

съставът на България: Георги Братоев 1 точка, Цветан Соколов 6, Валентин Братоев 13, Тодор Скримов 11, Виктор Йосифов 10, Николай Николов 4, Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Данаил Милушев 13, Теодор Тодоров 4).