Литекс и Амкар завършиха наравно

94

Литекс направи 1:1 с руския Амкар /Перм/ в оспорвана контрола в Анталия, като и двата гола в равностойната проверка паднаха след почивката. Съперникът на оранжевите, който е 7-ми в класирането на руската Висша лига, успя първи да поведе, но Армандо Ваюши изравни след асистенция на бразилеца Том.sport.bnt.bg

Срещата започна с динамично темпо от самото начало, но до почивката интересните голови положения липсваха. Двата тима успяха да си разменят по 1-2 удара, но без реална заплаха за вратарите. В 32-та минута ловчанлии създадоха най-опасната ситуация за първото полувреме. Отлична атака премина през Джазула, който изведе Цветанов отляво, но при последвалото центриране Джордан не успя да засече топката във вратата. В 44-та минута Асприля дриблира и стреля, но шутът му профуча край гредата.

През втората част играта стана по-жива и открита. Старши треньорът Златомир Загорчич пусна в игра почти изцяло нова единадесеторка. Повторен дебют за оранжевите направи Том, след контузия се завърна и Армандо Ваюши. Именно двамата изработиха изравнителния гол за Литекс. Брзилецът проби и намери албанския национал, който излъга руски бранител и се разписа в 70-та минута. Малко преди това Амкар бе успял да открие резултата при контраатака и точен удар отблизо на Игор Пикушчак. В отбора от град Перм играха известните български футболисти Захари Сираков и Благой Георгиев. В Амкар има още двама български футболисти – Петър Занев и Георги Пеев, които обаче не взеха участие в днешната контрола с Литекс. Петър Занев вече трети месец се възстановява от контузия, а Георги Пеев е на лагера в Анталия, но има лека контузия и днес не игра.

Литекс /Ловеч – България/ – Амкар /Перм – Русия/ – 1:1.

Голмайстори:

0:1 Игор Пикушчак 65

1:1, Армандо Ваюши 70

Литекс: Александров, Стр. Попов, Бодуров, Божиков, Горанов, Славчев, Цветков, Цветанов, Джордан, Асприля (в игра по-късно влязоха Манолев, Пл.Николов, Берберович, Руменов, Том, Ваюши, Н.Колев, Манолов, Гълъбов) Амкар: Герус, Захари Сираков, Белоруков, Фибел, Ходжаниязов, Гол, Благой Георгиев, Коломейцев, Каюмов, Камеш, Пикущак.