Жените на САЩ на полуфинал в хокея

129

Женският отбор на САЩ по хокей на лед се класира на полуфиналите на Олимпиадата в Сочи. Американките разбиха с 9:0 Швейцария в среща от втория ден на надпреварата в група “А”. САЩ е с две победи от два мача и ще заеме едно от първите две места в групата, като по този начин ще избегне четвъртфиналната фаза. В последната среща американките играят срещу Канада. В групата са още Финландия и Швейцария. блиц

Американките доминираха изцяло в мача и поведоха с 3:0 още в първата част с голове на Моник Ламоро, Бриана Декер и Аманда Кесел, като последните две попадения паднаха в рамките на едва осем секунди. Кесел, Ламоро и Кендал Койн завършиха мача с по две шайби, по още една добавиха Алекс Карпентър и Хилъри Найт, а Флоренс Шелинг извади други 44 удара към швейцарската врата.

В група “В” са Русия, Швеция, Япония и Германия. Русия и Швеция имат по една победа.