Намуши промуши “акулите” и спаси Локо (Пд)

227Локомотив (Пловдив) и Черноморец завършиха наравно 1:1 в последния мач от 25-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на Градския стадион в Любимец, тъй като “черно-белите” бяха лишени от домакинство след ексцесиите от мача им с Литекс през есента.blic

Лъчезар Балтанов откри в 14-ата минута след асистенция на Милен Василев, а изравнителното попадение за “смърфовете” падна чак в 90-ата минута. Тогава новото попълнение Хамед Намуши промуши “акулите”, реализирайки с глава след центриране на резервата Дани Кики.

Гостите от Бургас изиграха много силен мач днес и предвкусваха победата. В крайна сметка обаче Димитър Димитров-Херо и момчетата му изпуснаха трите точки и прибавят само една в актива си. След равенството Локо (Пд) свали “Левски” от 4-ото място. “Смърфовете” имат 45 точки, докато “сините” са с 44. Борещият се за оцеляване Черноморец събра 22 точки и заема 11-ото място.

Сериозна роля за подялбата на точки в днешната среща изигра вратарят на “акулите” Младен Живкович, който направи много силен мач, особено през второто полувреме, когато “смърфовете” го застрашаваха. В 88-ата минута Аласан Н`Дайе засече с глава центрирана топка на 2-3 метра от Живкович, който обаче беше на мястото си и не позволи кълбото да влети в мрежата му. Само 2 минути след това обаче, при изравнителния гол на Намуши, стражът на Черноморец нямаше вина и беше пронизан отблизо от бившия играч на Рейнджърс.

В последната атака на мача пък Лъчезар Балтанов пропусна отличен шанс да донесе трите точки на Черноморец, но стреля в аут от изгодна позиция.

Дебют с екипа на Локо (Пд) в днешната среща направи най-новото попълнение в селекцията на Сашо Станков – бившият нападател на ЦСКА Спас Делев, който беше цял мач на терена в Любимец.

Maчът по минутиТУК!

ЛОКО (Пд) – ЧЕРНОМОРЕЦ 1:1
0:1 Лъчезар Балтанов (14), 1:1 Хамед Намуши (90)

ЛОКО (ПД): 12.Йордан Господинов, 30.Йордан Тодоров, 87.Диего Фераресо, 18.Асен Георгиев, 33.Александър Тунчев, 42.Хамед Намуши, 20.Аймен Белаид, 22.Аласан Н`Дайе, 77.Здравко Лазаров (66-10.Александър Якимов), 7.Спас Делев, 11.Мартин Камбуров
Резерви: 23.Кирил Акалски, 6.Ангел Йошев, 25.Ангел Грънчов, 10.Александър Якимов, 5.Тихомир Трифонов, 9.Дани Кики, 21.Станко Йовчев
Треньор: Александър Станков

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1.Младен Живкович, 13.Траян Траянов, 21.Александър Дамчевски, 25.Крум Стоянов, 44.Венелин Филипов, 30.Лъчезар Балтанов, 7.Милчо Ангелов, 11.Симеон Райков (67-70.Бранимир Костадинов), 45.Славчо Шоколаров, 4.Милен Василев (87-8.Милен Гамаков), 10.Годфред Бекое (46-17.Ванчо Траянов)
Резерви: 32.Стефано Кунчев, 3.Mартин Димов, 8.Милен Гамаков, 14.Жереми Манзоро, 17.Ванчо Траянов, 70.Бранимир Костадинов
Треньор: Димитър Димитров

Любимец, Градски стадион
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Аласан Н`Дайе (Локо Пд); Траян Траянов, Милен Василев, Венелин Филипов, Бранимир Костадинов (Черноморец)

Първият мач през сезона:  Черноморец – Локомотив (Пловдив) 0:1

Двубоят по минути
12 – Камбуров подаде към Здравко Лазаров, капитанът на домакините центрира в наказателното поле, но нямаше негов съотборник, който да отиграе.
14 – topka.jpg ГООООЛ! 1:0 за Черноморец! Лъчезар Балтанов открива резултата! Милен Василев напредна отляво, върна към Балтанов, който с удар по земя на метър от наказателното поле се разписа в мрежата на Йордан Господинов.
24 – Дъждът в Любимец се засилва.
34 – Тижани Белаид стреля от пряк свободен удар, вратарят на “акулите” изби.
35 – Черноморец пропуска да удвои преднината си. “Акулите” развинтиха отбраната на Локо (Пд), Симеон Райков получи топката вдясно в наказателното поле и моментално я върна към Годфред Бекое около точката на дузпата, откъдето обаче тъмнокожият нападател на бургазлии стреля, но Асен Георгиев изби от голлинията.
38 – Диагонален удар на Камбуров е спасен от Младен Живкович.
45 – Добавеното време е 1 минута.
45+1 – Край на първото полувреме.
——————————
46 – smqna.jpg Смяна на почивката в състава на гостите – Ванчо Траянов влиза на мястото на Годфред Бекое.
53 – Силен и неточен удар на Белаид.
58 – Неуспешен удар на Камбуров от пряк свободен изстрел.
61 – Белаид отново стреля неточно към Живкович.
67 – smqna.jpg Втора смяна в състава на Черноморец, Бранимир Костадинов дебютира за втори път за “акулите”, заменяйки Симеон Райков.
76 – Спас Делев има претенции за неотсъдена дузпа срещу него. Съприкосновението започна извън наказателното поле, но нападателят на Локо (Пд) се строполи в очертанията му и пожела 11-метров наказателен удар, съдията Георги Йорданов е безмълвен.
78 – Живкович спасява изстрел на Камбуров.
88 – Нова блестяща намеса на вратаря на “акулите” Младен Живкович. Токата бе центрирана от фаул от Дани Кики, получи се разбъркване в наказателното поле на Черноморец, Н`Дайе засече отблизо с глава, но стражът беше на мястото си и спаси.
90 – topka.jpg ГООООЛ! Локо (Пд) изравнява – 1:1! Хамед Намуши бележи! Дани Кики центрира от фаул, а Намуши засече с глава и  прониза Живкович.
90 – Добавеното време е 3 минути.
90+2 – Балтанов пропуска да донесе победата на Черноморец. Халфът се озова на отлична стрелкова позиция, но прати топката в аут.
90+3 – Край на мача. Локо (Пд) и Черноморец завършиха наравно 1:1