Берое запрати Черноморец към “Б” група

267Положението на Черноморец става страшно след последния мач от 26-ия кръг на редовния сезон. “Акулите” загубиха с 1:3 домакинството си на Берое и оставането им в “А” група се застраши с още. “Акулите” поведоха чрез Бекое, допуснаха Костадинов, Зехиров и Елиаш да се разпишат за успеха на гостите.блиц

Домакините започнаха с по-високо темпо двубоя и заслужено поведоха в резултата. Разбъркване в наказателното поле позволи на Бекое от малкия пеналт да вкара за 1:0. Но в самия край на полувремето гостите възстановиха равенството. Георги Костадинов отбеляза за 1:1, след като на втора греда получи топката и я прати във вратата необезспокоявано.

В самото начало на втората част Атанас Зехиров направи обрата пълен. Халфът открадна топката от краката на Стоянов и сам срещу Живкович не сбърка за 2:1. До края Берое действа на контраатака, докато Черноморец натискаше. На два пъти домакините бяха близо да изравнят. Най-сериозното положение пък пропусна Бекое, чийто удар от малкия пеналт бе блокиран от Иван Караджов.

Гостите пък създадоха една отлична възможност, от която Андонов, останал сам срещу вратаря, не се възползва. В крайна сметка, при контраатака в третата минута на продължението на добавеното време, Елиаш сам срещу Живкович фиксира крайното 3:1.

Благодарение на победата Берое събра 39 точки и е осми. Бургазлии имат 22 и са на цели 9 т. от спасителната 10-а позиция.

ЧЕРНОМОРЕЦ – БЕРОЕ 1:3
1:0 Бекое (37), 1:1 Г. Костадинов (45), 1:2 Зехиров (51), 1:3 Елиаш (90+3)

ЧЕРНОМОРЕЦ:  . Живкович, 23. Чико, 13. Траянов, 21. Дамчевски (14. Манзоро – 62), 25. Стоянов, 45. Шоколаров, 11. Райков, 30. Балтанов jalt.jpg, 10. Бекое topka.jpg, 17. Траянов (к), 87. Фонсека
Резерви: 32. Кунчев, 4. Василев, 7. Ангелов, 8. Гамаков, 14. Манзоро, 3. Димов, 44. Филипов
Старши треньор:  Димитър Димитров