ПСЖ обърна Леверкузен и продължи напред

286

снимка: REUTERS

ПСЖ обърна у дома Байер (Леверкузен) с 2:1 в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 6:1 се класира за 1/4-финалната фаза в турнира. Парижани бяха спечелили първият сблъсък в Леверкузен с 4:0. На „Парк де Пренс” Сидни Сам (6) изведе гостите напред в резултата, а Маркиньос (13) и Езекиел Лавеци (53) направиха обрата пълен и донесоха победата за френския шампион. Гостите играха с човек по-малко от 68-ата минута, когато Емре Джан получи втори жълт и съответно червен картон.блиц

И двата тима се хвърлиха в атака още с първия съдийски сигнал с оглед на факта, че всичко беше предрешено още след първия мач. Сиригу отрази удар на Емре Чан в 3-ата минута, но три минути по-късно стражът на парижани нямаше какво да направи след центриране на Джулио Донати и удар с глава на Сидни Сам, който се разписа за 0:1.

Отговорът на домакините не закъсня и първо удар на Ибрахимович бе спасен от Бернд Лено, а в 13-ата минута Йоан Кабай центрира от ъглов удар и Маркиньос изравни за 1:1. Пет минути по-късно Ибрахимович можеше да даде аванс на френския тим, но нацели напречната греда.

В 27-ата минута Кристоф Жале фаулира в наказателното поле Ерен Дердийок и съдията Иван Бебек посочи бялата точка, но капитанът на гостите Симон Ролфес стреля слабо и Салваторе Сиригу спаси. До края на полувремето резултатът остана непроменен.

След почивката в 53-ата минута Лукас Дине намери непокрития Езекиел Лавеци и аржентинецът реализира за пълния обрат – 2:1. Гостите не се отказаха да атакуват, но Сиригу спаси всички отправени към вратата му шутове. В 68-ата минута Емре Джан получи втори жълт картон за симулация и бе изгонен. До края двубоят се доиграваше и нови попадения не паднаха.

(4:0 в първия мач, общ резултат 6:1)
0:1 Сидни Сам (6), 1:1 Маркиньос (13), 2:1 Езекиел Лавеци (53)
Париж, „Парк де Пренс“
Съдия: Иван Бебек (Хър)
Наказан: Емир Спахич (Байер Леверкузен)
На картон от наказание: Блес Матуиди (ПСЖ); Ларс Бендер, Гонзало Кастро, Андрес Гуардадо (Байер Леверкузен)

ПСЖ: 30.Салваторе Сиригу, 26.Кристоф Жале , 2.Тиаго Силва, 21.Лукас Дине, 5.Маркиньос, 4.Йоан Кабай, 27.Хавиер Пасторе, 25.Адриен Рабио , 10.Златан Ибрахимович (72 – 7.Менез), 9.Единсон Кавани (85 – 6.Камара), 22.Езекиел Лавеци (62 – 29.Лукас Моура)
Резерви: Душе, Тиаго Мота, Алекс, Максуел
Треньор: Лоран Блан

Байер (Леверкузен): 1.Бернд Лено, 20.Андрес Гуардадо, 21.Йомер Топрак, 4.Филип Волшайд, 26.Джулио Донати, 6.Симон Ролфес, 18.Сидни Сам (67 – 19.Брандт), 3.Щефан Райнартц (78 – 35.Вагенер ), 27.Гонзало Кастро (67 – 7.Хеун-Мин Сон), 10.Емре Джан  52′  68′, 9.Ерен Дердийок
Резерви: Кислинг, Хилберт, Бьониш, Ломб
Треньор: Сами Хуупия