Барса надви Леванте с дузпа, Меси се изравни с Кристиано Роналдо

Каталунците обърнаха като гости тима от Валенсия с 2:1

Леванте загуби у дома от Барселона с 1:2 в среща от 34-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците направиха пълен обрат в мача от 1:0 до 1:2 с попадения на Лионел Меси (64, 72-дузпа), а така се изравни и с Кристиано Роналдо от Реал (Мадрид) на върха в голмайсторската листа. Двамата имат по 41 гола от началото на сезона в Примера дивисион,БЛИЦ

Мачът на „Суидад де Валенсия” протече очаквано под диктовката на гостите, но все пак домакините поведоха в 23-ата минута, след като Баркеро бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Серхио Бускет в собственото му наказателно поле. Преди гола пропуски за каталунците направиха Педро, Тиаго и Санчес. До края на полувремето гостите натиснаха, но не успяха да изравнят.

След почивката усилията на Барса дадоха резултат в 64-ата минута, когато Меси направи двойно подаване и с прекрасен удар изравни за 1:1. В 72-ата минута Меси отново бе точен, вкарвайки от бялата точка за 1:2. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Куенка, след като страничният съдия сигнализира на главния за такова. Домакините оспорваха бурно, но напълно безсмислено. До края на мача Барса продължи да разиграва продължително и не създаде нови положения за гол, докато Леванте така и не съумя да застраши сериозно вратата на Виктор Валдес.

С победата си Барселона събра 81 точки и отново е на 4 зад лидера Реал (Мадрид), докато Леванте е пети с 48 пункта.

В следващия 35-и кръг е „Ел Класико” между Барселона и Реал (Мадрид). Мачът е на 21 април (събота) от 21:00 часа българско време на „Камп Ноу”.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 34 КРЪГ
14.04.12
21:00 ч.
Реал (Мадрид) – Спортинг (Хихон) 3:1
0:1 Де лас Куевас (30), 1:1 Гонсало Игуаин (37), 2:1 Кристиано Роналдо (74), 3:1 Карим Бензема (82)
14.04.12
23:00 ч.
Леванте – Барселона 1:2
1:0 Хосе Баркеро (23-дузпа), 1:1 Лионел Меси (64), 1:2 Лионел Меси (72-дузпа)
Виляреал – Расинг (Сантандер)
Баланс: 23 мача, 13 победи за Виляреал, 5 равенства, 5 победи за Расинг (Сантандер)
15.04.12
19:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Майорка (ТВ +)
Баланс: 33 мача, 15 победи за Атлетик (Билбао), 7 равенства, 11 победи за Майорка
15.04.12
22:30 ч.
Райо Валекано – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 21 мача, 6 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 10 победи за Атлетико (Мадрид)