Локо (Сф) пропусна две дузпи, но все пак победи

306Локомотив (София) изпусна две дузпи, но все пак успя да спечели с 1:0 домакинството си на запътилия се към “Б” група Пирин (Гоце Делчев) в мач от 27-ия кръг на “А” група. Единственото попадение в срещата отбеляза Маркиньос в 69-ата минута, а домакините разочароваха феновете си, които скандираха срещу треньора Стефан Генов, искайки оставката му.БЛИЦ

Още в първата минута “железничарите” имаха шанс да открият резултата. Маркиньос обаче пропусна от бялата точка, след като Петър Димитров беше фаулиран и последва 11-метров наказателен удар. Бразилецът стреля почти в центъра на вратата, Абди Абдиков спаси, топката попадна в Иво Иванов, който шутира, но стражът на неврокопчани отново не позволи на Локо (Сф) да открие.

В 12-ата минута реферът Христо Ристосков за втори път посочи бялата точка в полза на домакините. И този път нарушението бе извършено срещу Петър Димитров. Раул се нагърби с изпълнението, като Абдиков отново спаси.

Двата пропуска се отразиха на играта на “железничарите” и до края на първата част те рядко създаваха опасни положения пред противниковата врата.

В 64-ата минута Марко Ранджелович все пак прати топката в мрежата на неврокопчани, но попадението не беше зачетено заради засада. В 69-ата “железничарите” вече ликуваха. Маркиньос пое топката в половината на гостите и подаде надясно към Раул, който нахлу в наказателното поле и му върна, а бразилецът стреля по земя право в мрежата на Абдиков – 1:0. Това се оказа достатъчно на Локо (Сф) да вземе трите точки в първия си мач от плейофите във втората седмица на “А” група. След успеха “железничарите” се изравниха със Славия. Двата столични отбора имат по 34 точки и заемат 9-ото и 10-ото място, докато Пирин (Гоце Делчев) остава на предпоследната 13-а позиция с 15 точки.

ЛОКО (СФ) – ПИРИН (ГД ) 1:0
1:0 Маркиньос (69)

НА ЖИВО С БЛИЦ
1 – Дузпа за домакините за спъване на Петър Димитров!
2 – Пропуск! Маркиньос не успява да преодолее Абди Абдиков, който парира шут.
12 – Втора дузпа за Локомотив! Петър Димитров отново бе изпуснат от отбраната и бе повален от предпоследния в отбрана за Пирин. Христо Ристосков отново посочи бялата точка.
13 – Отново пропуск! Този път Раул се нагърби с изпълнението, но и той стреля по идентичен начин в средата на вратата и Абдиков отрази!
————–
47 – Две спасявания на Абдиков.
55 – Феновете на Локо (Сф) искат оставката на Стефан Генов!
64 –  smqna.jpg Наставникът на Локо (Сф) Стефан Генов извършва втора смяна. Иво Иванов излиза, в игра се появява Димитър Илиев.
64 – ОТМЕНЕН ГОЛ! Топката се озова в мрежата на Абди Абдиков, но попадението е отменено заради засада. Ранджелович стигна до центрирана балонно топка и с глава я прати във вратата на Пирин (ГД).
66 – Мартин Газиев стреля неточно от фаул на около 30 метра от вратата на Локо (Сф).
69 – topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Локо (Сф)! Маркиньос бележи! Капитанът на домакините пое топката в половината на гостите и подаде надясно към Раул, който нахлу в наказателното поле и му върна топката, а бразилецът стреля по земя право в мрежата на Абдиков.
72 – smqna.jpg Последна смяна за домакините. Петър Димитров се контузи, Даниел Генов влиза на мястото му.
85 – smqna.jpg Последна смяна за гостите. Марио Близнаков отстъпва място на Мариян Ловков.
90 – Добавеното време е 3 минути.
90+3 – Раул проби по дясното крило, преодоля петима от гостите, стигна до наказателното поле, където вратарят Абдиков блокира подаването му.
90+3 – Край на мача. Локо (Сф) победи Пирин (ГД) с 1:0.

Локомотив (Сф): 1.Божидар Митрев, 5.Марко Ранджелович, 69.Елтон, 16.Камен Хаджиев, 3.Люк Матютю (59-78.Джиби), 26.Иво Иванов (64-14.Димитър Илиев), 28.Маркиньос (к), 94.Азрак Махамат, 8.Румен Трифонов, 88.Петър Димитров (72-9.Даниел Генов), 47.Раул
Резерви: 84.Валентин Галев, 24.Илиян Гаров, 39.Набил Тайдер, 11.Антонио Цанков, 78.Якасонго Джиби, 9.Даниел Генов, 14.Димитър Илиев
Треньор: Стефан Генов

ПИРИН (ГД): 83.Абди Абдиков, 2.Зефир Катунчев, 5.Любомир Гуцев, 14.Любомир Витанов (к), 18.Румен Лапантов (78-16.Огнян Стефанов), 30.Ели Маркес, 10.Мартин Газиев, 21.Васил Панайотов, 23.Мурад Ибраим, 9.Борислав Хазуров (65-7.Костадин Башов), 77.Марио Близнаков (85-22.Мариян Ловков)
Резерви: 59.Ангел Юсев, 7.Костадин Башов, 15.Димитър Крушовски, 16.Огнян Стефанов, 22.Мариян Ловков, 24.Живко Грозданов, 26.Борис Боянчев
Треньор: Йордан Боздански