Пирин (Гоце Делчев) с първа победа като гост

352Пирин (Гоце Делчев) спечели гостуването си на Любимец с 2:1 в мач от 29-ия кръг на “А” група. За неврокопчани това е първи успех далеч от дома в този шампионат.

Марио Близнаков откри резултата в 32-ата минута, засичайки топката от въздуха. Само 4 минути по-късно Васил Панайотов удвои преднината на тима, воден от Йордан Боздански. блиц

Две минути преди края Любимец все пак стигна до почетно попадение. Вкара го влезлият като резерва Георги Стефанов.

Така в класирането на втората седмица на “А” група Пирин (ГД) е пети 18 точки, а Любимец е шести със същия актив, но с по-лоша голова разлика.

Любимец – Пирин (ГД) 1:2
0:1 Марио Близнаков (32), 0:2 Васил Панайотов (36), 1:2 Георги Стефанов (88)

Любимец: 12.Радослав Рашков, 35.Емил Аргиров, 14.Георги Радев, 24.Милен Кикарин, 11.Виктор Митев, 8.Майкъл Тевия, 26.Георги Вълчев, 7.Албин Одза, 17.Иван Вълчанов, 88.Георги Стефанов, 9.Стефан Христов