Стойчо Младенов извади ситуациите, които попречиха на ЦСКА срещу Лудогорец

355Стойчо Младенов реагира гневно след загубата на ЦСКА с 0:1 от Лудогорец. “Червените” се държаха достойно и дори в голяма част от двубоя владееха инициативата. блиц

“Първо искам да изкажа своите благодарности към нашите фенове, наистина им се прекланям. За поведението и подкрепата, която оказват на отбора. Тази подкрепа е сигнал, че вярват в това, което правим. Направихме един чудесен мач. В никакъв случай не заслужавахем да загубим. Не играхме много добре, а изключително добре. Равностойно първо полувреме и изцяло наше – второ. Надиграхме Лудогорец и няколко ситуации решиха мача. Дузпа срещу Апостол Попов – не се дава. Фаул срещу нашите защитници и Лудогорец отбеляза гол. Няколко пъти съдията и Минев ходиха да си говорят и да си правят взаимни забележки. Удар с лакът на Минев…знаете какво е решението. Дали имаше засада на Емил Гъргоров. Не съм сигурен, че има. Така че ситуации, които решиха мача в полза на Лудогорец. Те дразнят”, заяви Стойчо Младенов.

“Че сме загубили един мач – да, неприятно е, но по-важно беше поведението на отбора. “Като игра съм изключително доволен. Виждате, футболисти, които налагаме като Маркович и Тони Силва, как достойно защитават емблемата на клуба. Браво на всички момчета, така трябва да бъде всеки мач. Знам, че по начина, по който се работи, ще изведем отбора, където трябва. И тези ситуации в мача, които решават крайния резултат, дразнят. Всичко това нещо дразни. Затова ви ги казах всички ситуации, кой каквото иска да си мисли, това са реалностите. В последната минута имаше фаул срещу Ди Вани пред наказателното поле не се отсъди. Трябваше да се реагира адекватно и честно, без да се фаворизира едната или другата страна. Лудогорец няма нужда от такава подкрепа. Това е най-добрият съдия, наистина най-добрият, но няма нужда от подкрепа на Лудогорец. Много е лесно да бъдеш треньор и ръководител на Лудогорец, които четири години само надграждат, купуват добри футболисти и постигат максималното. Да, всички знаем, че са най-силният отбор, но не трябва да побеждават по начина, по който победиха днес”, допълни наставникът.

“Имахме ситуация, Джаксън до гредата не успя да засече. Заслужавахме да вземем максималното, изявата на целия отбор беше положителна. Феновете останаха да пеят след края на мача, което е показателно”, завърши Екзекутора на Ливърпул./БЛИЦ