Черноморец разби Пирин

392Черноморец разгроми Пирин (ГД) с 4:0 в мач от 35-ия кръг на “А” група. Още в 9-ата минута Милен василев засече остро центриране отляво на Крум Стоянов и от точката на дузпата простреля Абди Абдиков – 1:0. Останалите три попадения паднаха след почивката. В 51-ата минута след центриране на Филипов в пеналта Милчо Ангелов се размина с топката и Лапантов си вкара автогол – 2:0.
В 63-ата минута резултатът стана класически. Поредно центриране на много активният Филипов беше засечено от воле от Василев за 3:0. До края мачът се доиграваше. В добавеното време Ванчо Траянов отне топка в своята половина, напредна и подаде на Филипов. Той центрира отдясно и Райков с крак оформи крайния резултат – 4:0.блиц

Черноморец, който се намира в зоната на изпадащите и на 7 точки от спасителния бряг, няма загуба в последните си четири мача (три победи и едно равенство). Бургазлии допуснаха само една загуба (0:3 в Стара Загора) в досегашните си 8 мача от плейофната фаза на шампионата, в тях записаха и 6 победи.

Пирин (ГД), който е 12-ти с 19 точки и няма теоретични шансове за оцеляване, е в серия от четири поредни загуби и пет мача без победа.
Пирин все още не е вкарал гол при гостуванията си на бургаските отбори в “А” група – три мача срещу Черноморец (0:1, 0:5, 0:4) и един срещу Нефтохимик (0:0). “Зелените” допускат неизменно по 2 гола и повече във вратата си при последните си 4 загуби в първенството

Черноморец – Пирин 4:0
1:0 Милен Василев (9), 2:0 Румен Лапантов (51-автогол), 3:0 Милен Василев (63), 4:0 Симеон Райков (90+2)

Черноморец: Живкович, Василев (75-Бр.Костадинов), Ангелов (65-Дрянов), Бекое, Тр.Траянов, Райков, Манзоро, В.Траянов, Данчевски, Чико (38-Филипов), Стоянов.
Резерви: Кунчев, Димов, Гамаков, Пехливанов
Треньор: Димитър Димитров

ПИРИН (ГД): Пирин (ГД): Абдиков, Катунчев, Гуцев, Башов, Карапетров, Газиев, Лапантов, Панайотов, Ибрахим, Маркес (58-Грозданов), Близнаков
Резерви: Юсев, Самокишев, Стефанов, Боянчев, Ловков, Бакиев
Треньор: Йордан Боздански