Черноморец продължава битката за оставане

401Черноморец продължава да се бори със зъби и нокти за оставане в “А”. “Акулите” постигнаха трудна победа с 3:2 над Нефтохимик в дербито за Бургас от 36-ия кръг на “А” група. По този начин отборът на Димитър Димитров-Херо събра 44 точки и е на две зад Славия, който е с мач по-малко, и на четири зад Локомотив (София).блиц

Гостите в “сини” екипи откриха резултата още в 3-ата минута. Симеон Райков изпълни перфектен фаул от над 20 метра, с който препарира стража Георгиев. До почивката обаче домакините изненадаха, защото направиха пълен обрат. Първо след контраатака Ерай Карадайъ отбеляза за 1:1 в 24-ата минута. В самия край на първата част пък лоша намеса на вратаря Живкович позволи на Станислав Жеков отблизо да отбележи за 2:1.

След паузата гостите натиснаха. Пресата на Черноморец доведе до резултат още в самото начало. Райков центрира към Траян Траянов, който с глава изравни – 2:2. Петнадесет минути по-късно обратът вече беше факт. Райков отбеляза втория си гол, възползвайки се от пас на Фонсека около дузпата. Малко след попадението Орачев получи втори жълт картон и остави Нафтата с човек по-малко. Това улесни Черноморец, който продължи да търси нов гол, но до такъв не стигна. Във втората минута на продължението Манзаро последва Орачев, след като в рамките на няколко минути си изкара два жълти картона.

Както вече стана ясно, Черноморец е с актив от 44 точки на 11-ото място. Нафтата е на предпоследната позиция с 19.

НЕФТОХИМИК – ЧЕРНОМОРЕЦ 2:3
0:1 Райков (3), 1:1 Карадайъ (24), 2:1 Жеков (45), 2:2 Тр. Траянов (50), 2:3 Райков (65)

НА ЖИВО:
12 – Слаб удар към вратата на Черноморец.
45 – topka.jpg ГОООЛ! Нефтохимик рпави пълен обрат на резултата. Станислав Жеков бележи след лоша намеса на вратаря на гостите.
================================
65 – topka.jpg ГОООЛ! Черноморец прави пълен обрат и отново повежда. Райков бележи за втори път, засичайки около дузпата пас на Фонсека.
69 – jalt.jpg red_1.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Орачев получава втори жълт за грубо влизане в краката на Ванчо Траянов и напуска терена.
90+2 jalt.jpg red_1.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Само за няколко минути Манзаро получи два жълти картона и напусна терена.

СЪСТАВИТЕ
НЕФТОХИМИК:
90. Георгиев jalt.jpg, 4. Лефтеров jalt.jpg, 20. Юри Иванов, 81. Ив. Янев (smqna.jpg 80 – 5. Петков), 3. Жеков (к) topka.jpg , 25. Костов, 10. Димов jalt.jpg, 14. Манев, 7. Мечев, 19. Орачев jalt.jpg red_1.jpg, 9. Ерай Карадайъ topka.jpg jalt.jpg (smqna.jpg 58 – 99. Евтим Димитров)
Резерви: 88. Манолов, 6. Йонев, 5. Петков, 99. Евтим Димитров, 11. Петков, 8. Малчев, 32. Божинов,
Старши треньор: Златко Янков

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1. Живкович (smqna.jpg 46 – 32. Кунчев), 4. Василев, 7. Ангелов jalt.jpg (smqna.jpg 46 – 87. Фонсека), 10. Бекое, 11. Райков topka.jpg topka.jpg, 13. Тр. Траянов topka.jpg , 14. Манзоро jalt.jpg red_1.jpg, 17. В. Траянов (к), 21. Данчевски, 25. Стоянов, 44. В. Филипов
Резерви: 32. Кунчев, 8. Гамаков, 19. Дрянов, 20. Пехливанов, 23. Чико, 70. Костадинов, 87. Фонсека
Старши треньор: Димитър Димитров