Добруджа даде всичко от себе си, но остана на 2 гола от „А” група

443

Футболистите на Добруджа направиха всичко по силите си, за да достигнат до заветната цел – „А” група, но останаха на 2 гола от мечтата. Момчетата на Светослав Тодоров изнесоха истински спектакъл пред повече от 1500 зрители на стадион „Дружба” и стигнаха до най-изразителната си победа през целия сезон 4:0.
Победата на Хасково с 2:0 като гост над Банско обаче означаваше, че именно тимът от южния град е новият член на майсторската група.
Добруджанци започнаха с атаки от първия съдийски сигнал, но топката така и не влизаше във вратата на Пирин. Ивелин Станоев, Иван Цачев, Симеон Симеонов и Ивайло Димитров се редуваха да пропускат.
В 38-ата минута резултатът най-после бе открит. Детелин Димитров проби отляво, стигна до самата аутлиния и центрира в малкия пенал, където Иван Цачев с глава отблизо не сгреши – 1:0. До края на полувремето добруджанци изпуснаха още куп положения.
В 58-ата минута резултатът бе удвоен с много красиво попадение на Кристиян Малинов. Техничарят получи топката отляво в наказателното поле, овладя добре и майсторски фалцов удар я изпрати в горния ъгъл на вратаря Костов – 2:0.
Третият гол падна в 82-ата минута. Красимир Станоев повтори изпълнението си от предния кръг в Каварна, когато с далечен удар донесе победата на Добруджа над Калиакра.
В последната минута Ивайло Димитров успя да вкара след малшанса, който го преследваше през целия мач – 4:0.
Добруджа: 25. Алекс Конов (79′ Ники Радомиров), 22. Кристиян Димитров, 6. Николай Христозов, 21. Емил Колев, 14. Симеон Симеонов (к), 31. Красимир Станоев, 7. Ивайло Димитров, 18. Кристиян Малинов, 19. Иван Цачев, 4. Детелин Димитров (81′ Костадин Гаджалов), 9. Ивелин Василев (63′ Станимир Андонов)
Пирин (Разлог): 28. Красимир Костов, 8. Димитър Руйчев, 6. Димитър Наков, 17. Атанас Георгиев, 4. Красимир Друмчилов, 20. Благой Наков, 5. Евгени Руйчев, 21. Николай Дижиров, 22. Цветан Варсанов, 19. Димитър Димитров, 18. Любомир Христов