Бразилия постигна трудна победа в последната си контрола преди Мондиала

(SP) BRAZIL-SAO PAULO-WORLD CUP 2014-BRAZIL VS SERBIA

Домакинът на Мондиал 2014 Бразилия победи Сърбия с 1:0 в последната си контрола преди старта на световните финали. 67 000 зрители изгледаха двубоя на стадион Морумби в Сао Пауло. Проверката бе генерална репетиция за Селесао преди мача на откриването на Мондиала срещу Хърватия в четвъртък.sport.bnt.bg

Тимът на Луиш Фелипе Сколари обаче не убеди с изявите, че е напълно готов да се бори за световната титла. Бразилците трудно създаваха опасни положения в атака и рядко затрудняваха сериозно вратата на сърбите.

Единствения гол в мача отбеляза Фред в 59-а минута. Нападателят получи пас от Тиаго Силва и с удар от десетина метра порази мрежата. Бразилия владееше инициативата до края на мача, но продължи да изпитва сериозни трудности срещу сгъстената защита на сърбите, а към края от трибуните на стадиона в Сао Пауло дори се чуха освирквания.