САЩ би Нигерия в последната си контрола

484САЩ спечели последната си контрола преди Мондиал 2014. Янките се наложиха с 2:1 като домакини друг участник на световните финали – Нигерия.блиц

И двете попадения за успеха бяха дело на Джоузи Алтидор. Нападателят на английския елитен Съндърланд откри резултата в 32-ата минута след пас на Фабиан Джонсън, а в 68-ата направи 2:0 след асистенция на Майкъл Брадли.

Единственият гол за африканците пък бе дело на Виктор Моузес, който бе точен четири минути преди края на редовните 90 от дузпа.

Така САЩ записа трети пореден успех в контролите преди Световното в Бразилия, където ще има за съперници Гана, Португалия и Германия.

Нигерия пък остана без триумф в четвърти пореден мач, след като преди това имаше три ремита, а на Мондиал 2014 е в група с Иран, Аржентина и Босна и Херцеговин