Испания се разходи срещу Салвадор

485

снимка: reuters

Националният отбор на Испания победи Салвадор с 2:0 в последната си контрола преди Мондиал 2014. Актуалният световен шампион имаше тотално надмощие над отстъпващия значително по класа съперник, но многобройните пропуски на нападателите попречиха резултатът да бъде доста по-солиден. Още в 4-ата минута Сеск Фабрегас пропусна дузпа, отсъдена за спъване на Диего Коста в пеналта.

Испанците владееха топката в 80% от игровото време и с лекота стигаха до стрелкови позиции, но небрежно ги пропускаха. Възстановеният от контузия Диего Коста започна като титуляр за испанците и показа, че ще бъде отново заплаха за противниковите вратари по терените на родната Бразилия. Звездата на Атлетико (Мадрид) и бъдещо ново попълнение на Челси откри резултата в 60-ата минута. През последния сезон на Примера дивисион нападателят вкара 27 гола за Атлетико (Мадрид), а в Шампионската лига, където „дюшекчиите“ стигнаха до финал, той се разписа осем пъти.блиц

Резервата Давид Вия реши всичко в 88-ата минута, когато опъна за втори път мрежата зад гърба на стража на салвадорците.

Салвадор нямаше какво да противопостави на основния фаворит за световната титла. Централноамериканците не са класирали на световни финали от 32 години, а преди няколко дни загубиха от Кот д’Ивоар в друга проверка.

Съставът на Испания: Касияс (83 – Де Хея), Серхио Рамос, Хуанфран, Жорди Алба, Фабрегас (46 – Вия), Иниеста (46 – Давид Силва), Шаби Алонсо (68 – Бускетс), Хави Мартинес, Коке, Диего Коста (74 – Шави), Педро (46 – Касорла)