Левски би Марек в контрола

Ôóòáîë - Êóïà íà Áúëãàðèÿ – Ëåâñêè – Áîòåâ(Ïä)

Левски победи Марек с 3:0 в контролна среща по футбол, играна на стадиона в град Правец. Това бе петата контрола за отбора на Левски, в който повторен дебют направи 33-годишнят ляв защитник Веселин Минев. Левски поведе още в 6-та минута след изпълнение на ъглов удар – Пламен Крумов центрира, защитата на Марек изби топката, но тя попадна в Лъчезар Балтанов, който отново центрира и Борислав Стойчев от близко разстояние изпрати топката в мрежата на Емил Михайлов – 1:0 за Левски.

В 8-та минута Валери Домовчийски открадна топката в половината на Марек и подаде на капитана на “сините” Валери Божинов, който излезе сам срщу Емил Михайлов и с техничен удар изпрати топката в долния десен ъгъл – 2:0 за Левски. До неприятен инцидент си стигна в самия край на първото полувреме – при борба за висока топка Валери Домовчийски влезе в конфликт с Николай Николов. Централният защитник на дупничани Николай Николов удари шамар на нападателя на “сините” Валери Домовчийски, а след това му посегна с глава. Съдията показа директен червен картон на Николов, а след това прецени, че защитникът на Марек е бил провокиран от Домовчийски и играчът на Левски също получи директен червен картон.sport.bnt.bg

През второто полувреме и двата отбора запомчнаха с по 11 души, като изгонените Николов и Домовчийски бяха сменени от други играчи. В 75-та минута след центриране от ъглов удар защитник на Марек игра с ръка и бе отсъдена дузпа. От бялата точка капитанът на “сините” Валери Божинов бе точен – 3:0 за Левски, при който резултат завърши и контролната среща.