Локомотив (Пд) се разходи срещу Светкавица и взе 3 точки

“Смърфовете” вече са само на точка зад “Левски”

Локомотив (Пд) постигна лесна и очаквана победа с 1:0 като гост на сигурния изпадащ Светкавица (Търговище). Единственото попадение бе дело на Христо Спасов в 54-ата минута, когато се възползва от центриране на Витанов,блиц

Двубоят бе муден без много положения пред вратите. Първата част предложи единствено една греда на Бенжелюн след удар с глава. Домакините се стараеха да не допуснат гол, а гостите атакуваха, но без успех.

В 54-ата минута Любо Витанов нахлу в наказателното поле на домакините отляво, след което центрира за Коцев, който акробатично отклони за Спасов и той вкара на празна врата за 1:0 в полза на Локомотив.

До края на мача нищо на терена не се промени и само липсата на късмет и достатъчно желание попречи на гостите да си тръгнат с по-изразителна победа.

След успеха Локомотив се доближи само на точка до “Левски”, като “смърфовете” имат актив от 46 пункта.

Домакините от Светкавица са на последно място със 7 точки и са сигурни за втория ешалон през следващия сезон.

Срещата по минути!
1-  Начало на мача
14 – Хубав удар на Сержиньо от далечно разстояние, който Тодоров избива
17 – Принудителна смяна в състава на домакините – Иван Иванов заменя контузения Румен Стоянов
21 – Юнес Бенжелюн бе оставен сам в наказателното поле и стреля с глава, но топката срещна гредата!
35 – Златински стреля силно от пряк свободен удар, но топката е високо над целта
45 –  Край на първото полувреме
46 – Начало на второто полувреме
46 – Смяна в състава на Локо – Даниел Георгиев заменя Христо Златински
46 – Вълев намери добре Маркес в пеналта на Караджов, но ударът на Маркес бе твърде неточен!
53 – Жълт картон за Антон Костадинов
54 –  ГОООЛ за Локо! Христо Спасов реализира след многоходова атака
63 – Втора смяна в Локо – Маламов заменя Сержиньо
69 – Смяна в състава на домакините – Кънев влиза на мястото на Дамянов
71 – Първи жълт картон за играч на Локомотив. Получава го Ангел Йошев
77 – Драги Коцев изведе добре Илиян Йорданов, но последният се спъна и не успя да стреля от чиста позиция
80 –  Смяна в Светкавица – Цветков влиза на мястото на Костадинов
81 – Валери Георгиев заменя Драги Коцев
88 – Христо Спасов излезе очи в очи с вратаря на Светкавица, но от малък ъгъл стреля в аут
90+2 – Край на мача

Светкавица – Локомотив 0:1
0:1 Христо Спасов (54)

СВЕТКАВИЦА: 88. Т. Тодоров, 6. Р. Стоянов (17 – 5.Ив.Иванов), 7.Венков, 8. Илиев (к), 9. Вълев, 10. Шоколаров, 14. Трифонов, 15. Маркес, 20. Недялков, 18. Костадинов (80 – 20. Цветков), 24. Дамянов (69 – 22. Кънев)
Резерви: 2. Станчев, 4. Генов, 5. Ив.Иванов, 11. Петев, 20. Цветков, 22. Кънев, 23. Стамболийски

Локомотив (Пловдив)
:
  12. Караджов, 4. Венков, 5. Бенжелюн, 7. Й.Тодоров, 10. Сежиньо( 63 – 89. Маламов), 11. Йорданов, 16. Златински (к) (46 – 23. Д.Георгиев), 25. Йошев, 29. Коцев (81 – 3. В.Георгиев), 44. Витанов, 71. Спасов
Резерви: 1. Ставрев, 3. В.Георгиев, 9. Цеков, 15. Стамов, 20. Бисеров, 23. Д.Георгиев, 89. Маламов