ЦСКА мина и през Славия, води уверено на върха

“Червените” спечелиха с 1:0, Станислав Костов бележи

ЦСКА победи с минималното 1:0 Славия в столичното дерби от 24-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра в квартал “Овча Купел” и беше ръководен от Ахмед Ахмед. Единственото попадение реализира Станислав Костов в 50-ата минута. ЦСКА записа осма поредна победа в “А” група, след като Стойчо Младенов пое отбора. Отборът спечели седми пореден двубой без да допусне гол във вратата си. След успеха “армейците” събраха 60 точки и продължават да водят с 6 на Лудогорец (Разград). На трето място е Черноморец с 51 точки. “Левски” е едва на 5-а позиция и изостава с 13 точки от лидера ЦСКА. В следващия кръг “червените” приемат Черно море на стадион “Българска армия”,БЛИЦ

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов заложи на традиционния си състав, но с една промяна. На вратата застана Райс Мболи, въпреки очакванията и желанието му да не излиза срещу бившия си отбор. В защита започнаха Бандаловски, Крачунов, Грънчов и Румен Трифонов. В средата на терена в състава на “червените” имаше промяна. Титуляри започнаха Тодор Янчев и Борис Галчев заедно с Антонио Томас и Коста Янев, който излезе титуляр за първи път от доста време. Двамата в атака бяха Жуниор Мораес и Карачанаков.

През първото полувреме и двата отбора демонстрираха добър футбол, създадоха положения, които пропуснаха. В 11-ата минута Жуниор Мораес не успя да стреля към вратата от наказателното поле, след като Емил Петров излезе и се хвърли в краката му. Последва пропуск на Георги Христов за Славия, след като Крачунов спря удара му. Нападателят влезе за “белите” още в 14-ата минута на мястото на контузилия се Богомил Дяков. През цялото първо полувреме най-дейните в състава на домакините бяха Радослав Димитров и Петър Димитров по десния фланг. Двамата не спряха да тормозят Румен Трифонов, който имаше много проблеми и едва спираше атаките им. Всички опасни нападения за “белите” дойдоха именно отдясно. В 33-ата минута и Стойчо Младенов направи смяна. От игра излезе испанецът Антонио Томас, който не направи нищо за първия половин час, а на негово място се появи Станислав Костов. Младият нападател пораздвижи атаката на ЦСКА, тъй като до момента “червените” на практика действаха само с двама офанзивни футболисти – Жуниор Мораес и Антон Карачанаков.

В 34-ата минута Владислав Златинов нацели горната греда с удар от границата на наказателното поле след намесата и на Мболи. До края на първото полувреме ЦСКА пропусна две чисти положения. Първо Тодор Янчев остана сам срещу Емил Петров, но с левия крак стреля далече покрай вратата. Последва пропуск и на Жуниор Мораес, който преодоля стража на Славия, но се забави да изпрати топката в опразнената врата и Живко Желев изби от краката му. През първата част за “армейците” се загуби Борис Галчев и Коста Янев, които бяха длъжници на отбора. На съвсем другия полюс се представи Иван Бандаловски, през който минаваха почти всички атаки. Защитникът игра почти като крило и не спираше да пробва центрирания и пробиви отдясно. За Славия Владислав Романов се изолира на лявото крило и почти не играеше с топката,

В началото на второто полувреме Петър Димитров отново продължи добрата си игра. Отправи страхотен удар от няколко метра, но Мболи спаси. В 50-ата минута ЦСКА откри резултата. Жуниор Мораес напредна отдясно, стигна до аутлинията и върна топката в наказателното поле, откъдето Станислав Костов без забавяне направи 1:0. През втората част Стойчо Младенов направи още една промяна, извади Карачанаков и пусна по-дефанзивния Николай Дюлгеров. Той заигра заедно с Тодор Янчев в средата на терена, а Борис Галчев заигра зад Жуниор Мораес. След вътрешната рокада Галчев беше доста по-активен и помагаше на Жуниор Мораес и Станислав Костов. Мартин Кушев отвърна на смените в ЦСКА и пусна Николай Божов. Славия заигра в атака с Божов, Георги Христов, Владислав Златинов и Петър Димитров. Дори и това не промени играта на домакините, които не създадоха почти нищо опасно пред вратата на “червените”. Напротив, гостите имаха още положения, но Станислав Костов не успя да реализира втори гол, а Жуниор Мораес уцели гредата със силен шут от около 25 метра. До края на двубоя в игра за ЦСКА влезе Петър Стоянов на мястото на Коста Янев, а Славия съвсем се предаде и не успя да застраши вратата на Райс Мболи.