Летящ старт за Славия в “Овча купел”

603Славия започна обещаващо новия сезон в “А” група. В мач от 1-ия кръг на родното първенство “белите” се наложиха с 4:1 над завърналия се в елита Марек (Дупница). Резултат, който можеше да бъде далеч по-сериозен. blic

Домакините поведоха още в 15-ата секунда след гол на Карлос Фонсека. В 14-ата минута пък Мишел Платини също отбеляза първия си гол за Славия. Столичани получиха право на 11-метров наказателен удар, който бразилецът превърна в попадение за 2:0. Пет минути преди почивката пък Станислав Генчев оформи класиката. Новото попълнение на “белите” се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле и вкара за 3:0. Почетният гол за гостите реализира Петър Тончев в 54-ата. В 92-ата пък влезлият малко по-рано Вилиан Бижев оформи крайното 4:1.

Славия намали значително оборотите след почивката, като гостите можеха да отбележат повече от едно попадение. Дупничани дори имаха претенции за дузпа след падане Кристиян Петков, но главният съдия Георги Димитров не бе на същото мнение. Все пак домакините седяха по-солидно на терена и държаха противника далеч от Георги Петков.

СЛАВИЯ:
1. Георги Петков, 4. Кире Ристевски, 26. Димитър Везалов, 3. Димитър Пиргов, 25. Цветомир Панов, 8. Станислав Генчев jalt.jpg , 11. Мичел Бургзорг (smqna.jpg 88 – 9. Вилиан Бижев ), 33. Карлос Фонсека , 10. Фернандо да Силва (smqna.jpg 81 – 18. Димитър Георгиев), 7. Джереми Манзоро jalt.jpg (smqna.jpg 72 – 20. Иван Вълчанов), 20. Мишел Платини
Резерви: 12. Емил Петров, 91. Крум Стоянов, 71. Диего Фераресо, 20. Иван Вълчанов, 22. Владимир Семерджиев, 9. Вилиан Бижев, 18. Димитър Георгиев
Старши треньор: Милен Радуканов

МАРЕК: 1. Емил Михайлов, 66. Емил Виячки, 3. Милен Лахчев jalt.jpg, 20. Николай Николов, 23. Мартин Димитров, 13. Мирослав Николов, 19. Димитър Андонов (smqna.jpg 75 – 6. Светослав Диков jalt.jpg), 15. Петър Тончев , 9. Димитър Димитров (smqna.jpg 10. Еньо Кръстовчев), 4. Крум Бибишков, 16. Марио Близнаков (smqna.jpg 46 – 77. Кристиян Петков)
Резерви: 12. Пламен Младенов, 4. Стамен Казълов, 20. Емил Стоянов, 6. Светослав Диков, 18. Златко Бонев, 77. Кристиян Петков, 10. Еньо Кръстовчев
Старши треньор: Антон Велков

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
1 – ГООООООООЛ! Още в 15-ата секунда Карлос Фонсека открива резултата след грешка в защитата на гостите от Дупница.
13 – Дузпа за Славия след нарушение срещу Фонсека.
14 – ГОООООООООЛ! Мишел Платини бележи от бялата точка и дава отличен аванс на “белите”.
30 – Темпото на мача спадна след втория гол за домакините. Марек използва всяка възможност за контраатака, когато овладее топката. “Белите” доминират тотално пред собствена публика.
30 – jalt.jpg Жълт картон за Станислав Генчев, който спря с нарушение обещаваща атака на Марек.
36 – Пряк свободен удар за Марек. Последва лош удар на Мартин Димитров, а след това и Бибишков не успя да си спре топката.
40 – ГОООООООЛ! Станислав Генчев бележи за 3:0! Халфът се оказа най-съобразителен в наказателното меле след центриране от фаул и разбъркване.
43 – Отлична намеса на Мирослав Николов, който настигна и отне топката от откъсналия се Фонсека.
———————————————————————–
50 – ОПАСНО! Фонеска изпусна сам срещу Емил Михайлов след двойно подаване с Манзаро.
54 – ГОООЛ! Петър Тончев намаля резултата.
56 – Дузпа?! Кристиян Петков пада в наказателното поле, играчите на Марек претендират за наказателен удар. Главният съдия обаче не е съгласен с тях.
57 – jalt.jpg Лахчев прави задължителен фаул срещу пробиващия през центъра Бургзорг и получава жълт картон.
70 – Точен, но слаб удар на Милен Лахчев към вратата на Славия.
90+2 – ГООООООЛ! Вилиан Бижев бележи за 4:1.
90+3 – smqna.jpg Край на мача! Славия започна убедително сезона след успех с 4:1 над Марек.