С гол в последната минута Миньор взе точка от Локомотив (София)

С човек по-малко перничани измъкнаха равенството 1:1

Локомотив (София) и Миньор си разделиха по една точка в първи двубой от 25 кръг на “А” група. Срещата се игра на стадион “Българска армия” и завърши 1:1. Локомотив поведе още в 9-ата минута с гол на Младен Стоев, но в последната си атака в мача Миньор изравни чрез Крум Бибишков. Минути преди гола гостите останаха с човек по-малко. Червен картон получи Сабри Бумела.БЛИЦ

Мачът на “Армията” започна добре за столичните “железничари”. Младен Стоев центрира остро към вратата на Чворович, топката рикошира в защитник и влетя във вратата на гостите – 1:0.

Домакините продължиха да държат инициативата и след гола, но не стигаха до сериозни положения. Гостите не застрашиха вратата на Галев нито веднъж. В 39-ата минута Манчев пресече подаване в центъра, с топка в крака напредна между четирима бранители на Миньор, влезе в наказателното поле, където Илиев го натисна и нападателят се строполи на тревата. Съдията обаче с категоричен жест показа, че дузпа няма. Положението предизвика недоволството на домакините.

Второто полувреме бе слабо и до 80-ата минута не предложи нищо интересно. В последните 10 минути обаче гостите останаха с човек по-малко. Локомотив организира бърза контраатака, Мартин Димитров изведе Манолов зад отбраната на Миньор и той хитро премина пред настигащия го Сабри и бе съборен на тревата. Тъй като Сабри бе последен в отбрана, Георги Йорданов го отстрани от игра.

В последната секунда на 3-минутното продължение Крум Бибишкове донесе точката на Миньор. Бившият нападател на Байерн и Стяуа прониза с глава Галев след центриране на Василев.

Срещата по минути!
1-  Начало на мача
6- Илиев опита да намери Брахими в наказателното поле, но Върбанов пресече подаването.
9- ГООЛ за Локомотив! Младен Стоев центрира от фаул по земя, но топката влетя директно във вратата на Чворовиц
14- Първи жълт картон в мача.Получава го Йордан Върбанов
17- Манчев бе изведен сам срещу Чворович, но се забави с удара и в крайна сметка реши да прехвърля стража, който изби
25- Удар на Траянов от границата на наказателното поле на Локомотив е блокиран от бранител на домакините.
29- Първи удар към вратата на Галев в мача. Отправи го Крум Бибишков, но е неточен
36- Претенции на домакините за дузпа. Илиев понатисна Манчев и нападателят се строполи на тревата. Съдията обаче с категоричен жест показа, че нарушение няма.
45- Край на първото полувреме
46- Смяна на почивката в Локомотив – Велев влиза на мястото на Борносузов
46- Начало на второто полувреме
49- Смяна за Миньор – Фарес Брахими напуска игра, на терена се появява Венцислав Иванов.
50- Жълт картон на Васил Велев за нарушение срещу Стойчев
58- Светослав Петров опита удар от около 30 метра фронтално срещу Чворович, но встрани от дясната греда.
63- Стоев стреля над стената от свободен удар, но ударът му бе насочен в центъра на вратата и Чворович улови.
66- Жълт картон на Милен Василев
70- Смяна в Локо – Кондев заменя Манчев
70- Смяна и в състава на Миньор – Марков влиз ана мястото на Василев
74- Жълт картон за Венци Иванов
76- Саид заменя Илиян Илиев
81- Мартин Димитров центрира много добре отляво за Дани Пеев, чийто удар с глава обаче попадна право в ръцете на Чворович
85- Александър Манолов заменя голмайстора Младен Стоев
88 –  Червен картон за Сабри Бумела от Миньор за фаул срещу Александър Манолов
90- ГОООЛ за Миньор! Крум Бибишков изравнява след центриране на Милен Василев
90- Край на мача

Локомотив – Миньор 1:1
1:0 Младен Стоев (9), 1:1 Крум Бибишков (90)

ЛОКО (Сф):84.Валентин Галев, 3.Йордан Върбанов, 6.Александър Бранеков, 11.Кристиян Добрев (к), 2. Костадин Велков, 16. Мартин Димитров, 32. Светослав Петров, 88.Атанас Борносузов(46 – 7.Васил Велев), 90. Младен Стоев, 17.Владимир Манчев(70 – 29.Борис Кондев), 77.Даниел Пеев

Резерви: 33.Емил Михайлов, 8.Александър Манолов, 7.Васил Велев, 31.Александър Младенов, 9.Антонио Павлов, 29.Борис Кондев, 79.Андрей Атанасов

Старши треньор: Антон Велков
МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 3.Иван Михов, 5.Борислав Стойчев, 7. Милен Василев, 11.Илиян Илиев, 17.Ванчо Траянов (к), 23. Венцислав Василев (70 – 32.Костадин Марков), 33. Том, 42.Фарес Брахими(49 – 59. Венцеслав Иванов), 76.Крум Бибишков, 99.Сабри Бумела

Резерви:1.Николай Банков, 4.Николай Христозов, 10. Томислав Павлов, 14.Ивайло Цветков, 32.Костадин Марков, 39. Саид, 59. Венцеслав Иванов