Добруджа обърна Несебър като гост

Добруджа записа изключително важна победа като гост над Несебър с 2:1,  мач от 22-я кръг на Източната Б група. “Жълто-зелените” направиха пълен обрат, след като изоставаха в резултата до 75-та минута. Домакините откриха  в 25-та минута чрез Кадифчин.

В 75-та минута Филип Филчев изравни резултата след плътен удар от границата на наказателното поле. Само пет минути по-късно Станимир Андонов открадна топката в центъра на терена и сам завърши атака с гол, с който донесе трите точки за Добруджа. Малко след това Андонов пропусна идеална възможност да направи победата на добруджанци още по-изразителна. Последните 20 минути домакините играха с човек по-малко, след като техен футболист бе изгонен. Отборът от Добрич бе подкрепян в Несебър от агитка от около 30 души.

С тази победа Добруджа запазва седмото си място, като вече има 30 точки, с 5 повече от Несебър и 6 от Спартак Варна.

В следващия кръг футболистите на Валентин Ангелов приемат отбора на Любимец на стадион “Дружба”.