Марек с изненадваща победа във Варна

705Новакът в “А” група Марек изненадващо победи с 1:0 Черно море на негостоприемния “Тича”. Единствения гол отбеляза бившият играч на варненци Димитър Петков в 3-ата минута. Благодарение на успеха дупничани вече са с 6 т. и са четвърти, докато “моряците” остават последни с 2.

Изненадващо още в третата минута гостите откриха резултата. Димитър Петков даде начало на атака по крилото, след което с глава засече последвалото центриране за 1:0. Халфът обаче бе заменен малко след това, тъй като се контузи. След попадението дупничани продължаваха да седят по-добре.

Домакините нямаха никаква идея какво да правят с топка, а дори и рядко шутираха. На почивката феновете на “моряците” бяха бесни и се преместиха зад скамейката на своите. Започнаха скандирания “Оставка”, както и обидни реплики към треньора Александър Станков.

През второто полувреме варненци напипаха игровото темпо, но с пропуски от изгодни позиции се отчетоха Симеон Райков, Иван Коконов и Георги Божилов. До края Черно море тотално се пренесе в половината на противника, което обаче не доведе до така желания резултат. Контраатака в продължението пък можеше да доведе до втори гол във вратата на Китанов, но националът на България изби със сетни усилия шута на Кристиян Петков.

Съдия: Вихрен Манев

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Георги Китанов, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 91. Живко Атанасов, 25. Сашо Александров, 8. Стенио, 84. Тодор Паланков, 13. Симеон Райков, 19. Матиа Курьор (smqna.jpg 61 – 17. Иван Коконов), 14. Георги Божилов, 20. Мирослав Манолов (smqna.jpg 54 – 9. Бакари (smqna.jpg 71 – 30. Димо Атанасов))
Резерви: 1. Илия Николов, 30. Димо Атанасов, 24. Слави Сталев, 5. Стефан Станчев, 3. Даниел Георгиев, 17. Иван Коконов, 9. Бакари
Старши треньор: Александър Станков

МАРЕК: 1. Емил Михайлов jalt.jpg, 14. Милен Лахчев, 16. Николай Николов, 20. Димитър Илиев, 19. Димитър Андонов jalt.jpg, 10. Димитър Петков topka.jpg (smqna.jpg 7 – 7. Марио Близнаков (smqna.jpg 80 – 77. Кристиян Петков)), 13. Борислав Николов, 8. Мартин Димитров, 5. Милен Василев (smqna.jpg 86 – 3. Емил Виячки), 15. Петър Тончев, 11. Крум Бибишков
Резерви: 12. Пламен Младенов, 2. Ангел Русев, 4. Стамен Казълов, 3. Емил Виячки, 18. Златко Бонев, 7. Марио Близнаков, 77. Кристиян Петков
Старши треньор: Антон Велков

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:
3 – topka.jpg ГОООЛ! Марек изненадващо поведе с 1:0. Разписа се Димитър Петков, засичайки с глава центриране на Милен Василев. Халфът обаче се контузи.
7 – smqna.jpg Принудителна смяна за госите – голмайсторът Петков излиза, а Марио Близнаков влиза.
15 – Неточен удар на Венков, който завърши комбинация между Райков и Божилов. Добра възможност за домакините след заучена комбинация.
19 – Неуспешно центриране на Тончев отдясно, топката излиза в аут.
21 – Силно активният Тончев отново с топката в крака, но шутът му не намери очертанията на вратата, пазена от Китанов.
23 – Хубав техничен, но и неточен удар на Божилов.
40 – Слаба игра на Черно море. До момента домакините с нищо не показват, че могат да върнат инкасирания гол. Марек играе много добре в защита.
45 – Три минути добавено време!
45+2 – Нелепа ситуация, двама играчи на Черно море се сблъскаха. Райков получава медицинска помощ, Миро Манолов е на крака.
45+3 – Опасен удар на Близнаков, който Китанов успя да избие в корнер. След него не последва нищо.
45+4 – svirkata.jpg Край на първото полувреме! Феновете на “моряците” освиркаха отбора си заради слабо представяне.
============================================
47 – Феновете на Черно море се преместиха зад резервната скамейка на домакините, искат оставката на Сашо Станков.
48 – ОПАСНО! Удар на Курьор от няколко метра е отразен от Емил Михайлов. Най-добрата възможност за домакините и първим точен изстрел.
70 – ОПАСНО! Коконов не намира очертанията, след като на втора греда засече до гредата центриране.
71 – smqna.jpg Принудителна и последна смяна в Черно море. Бакари поиска да напусне, след като влезе в единоборство с противников играч. Димо Атанасов до края на мача.
73 – Добра възможност пред Райков, но и той пропуска.
90+1 – ОПАСНО! Марек можеше да вкара втори гол при контраатака. Кристиян Петков напредна сам отляво, шутира, но Китанов изби в корнер с върха на пръстите си след плонж.