Локомотив (Сф) взе малкото столично дерби

707Локомотив (София) спечели с 1:0 срещу Славия в столичното дерби от 4-ия кръг на “А” група. В герой за “железничарите” се превърна Иво Иванов, който се разписа в продъжлението на първата част. блиц

Срещата стартира с положения и пред двете врати. Първо в 4-ата минута Божидар Митрев отрази шут на Манзоро от фаул. В ответната атака пък Георги Петков се прояви след удар на Ливраменто. Отново ветеранът на вратата на гостите се справи в 21-ата след технично изпълнение от фаул на Романов.

Малко след това локомотивци поискаха дузпа, но Таско Тасков не сметна, че Бургзорг е играл с ръка. Отговорът на Славия бе категоричен – Мишел Платини нацели гредата. Атаките към двете врати продължаваха и само грешка на една от двете защити можеше да доведе до гол.

Точно това се случи в продължението на първата част. Лошо изчистена топка от играч в бяло позволи на Иво Иванов да нанесе мощен удар по нея и да опъне мрежата на Петков за 1:0.

След почивката високото темпо се запази. “Белите” дори бяха по-креативни, но имаха само един проблем – Божидар Митрев. Вратарят на Локо (Сф) бе във вихъра си и отразяваше всичко. Наложи му се дори в рамките на няколко секунди да се намеси три пъти. Натискът на гостите се засилваше с наближаването на края на срещата, но отбраната в черно и червено действаше умело и се справи.

Локо (Сф) постигна втора победа за сезона, докато “белите” допуснаха първо поражение. Тимът от кв. “Надежда” е вече с актив от 6 и заема третото място, догато Славия е пети с една по-малко.

ЛОКОМОТИВ (СФ) – СЛАВИЯ
1:0
1:0 Иво Иванов (45+1)
София
, стадион “Локомотив”
Съдия: Таско Тасков

ЛОКО (СФ): 1. Божидар Митрев, 16. Камен Хаджиев, 5. Марко Ранджелович jalt.jpg, 6. Александър Бранеков, 69. Елтон Дош Рейш, 47. Антонио Ливраменто (smqna.jpg 73 – 88. Петър Димитров), 29. Ламжед Шехуди (smqna.jpg 86 – 15. Траян Траянов), 33. Евертон Джилио-Том, 26. Иво Иванов topka.jpg, 11. Владислав Романов, 7. Даниел Генов (smqna.jpg 64 – 77. Йордан Тодоров)
Резерви: 84. Валентин Галев, 15. Траян Траянов, 77. Йордан Тодоров, 14. Даниел Васев, 8. Румен Трифонов, 23. Александър Манолов, 88. Петър Димитров
Старши треньор: Димитър Васев

СЛАВИЯ: 1. Георги Петков, 3. Димитър Пиргов (smqna.jpg 71 – 71. Диего Фераресо), 4. Кире Ристевски, 26. Димитър Везалов, 25. Цветомир Панов jalt.jpg, 11. Мичел Бургзорг jalt.jpg, 8. Станислав Генчев, 33. Карлос Фонсека (smqna.jpg 43 – 35. Иван Вълчанов), 10. Фернандо да Силва jalt.jpg, 7. Джереми Манзоро (smqna.jpg 74 – 9. Вилиан Бижев), 20. Мишел Платини
Резерви: 12. Емил Петров, 91. Крум Стоянов, 71. Диего Фераресо, 22. Владимир Семерджиев, 35. Иван Вълчанов, 9. Вилиан Бижев, 18. Димитър Георгиев
Старши треньор: Милен РадукановМАЧЪТ ПО МИНУТИ:
4 – Добра намеса на Митрев след удар от фаул на Манзоро.
5 – Добра възможност пред домакините, но Петков се спасява след удара на Ливраменто.
21 – ОПАСНО! Добра намеса на Георги Петков след удар от фаул на Романов.
23 – ДУЗПА?! Домакините искат дузпа след шут на Иво Иванов и удар на топката в тялото на Бургзорг. Таско Тасков обаче е категоричен в решението си.
24 – ГРЕДА! Платини бе близо да открие резултата, но напречната греда спаси Локо (Сф).
27 – ОПАСНО! Генов пропусна да открие резултата от близко разстояние, след като преди това Романов обстрелва Георги Петков.
29 – ОПАСНО! Добра намеса на Митрев след удар по диагонала на Фонсека. Последва корнер, след който защитата на домакините се справи.
32 – Манзоро нахлува в наказателното поле и стреля в аут.
43 – smqna.jpg Принудителна смяна за Славия. Фонсека се контузи и на негово място вмезе Вълчанов.
45 – Една минута добавено време.
45+1 – topka.jpg ГОООЛ! Иво Иванов открива резултата с бомбен шут след лошо изчистена топка от “бялата” защита.
=========================================
47 – ОПАСНО! Иван Вълчанов чисти на метър от голлинията.
51 – Опасен удар с глава на Бранеков след центриране на Романов от корнер.
58 – Неточен удар на Иван Вълчанов.
63 – Решителна намеса на Митрев след мощен шут на Платини.
64 – ОПАСНО! Шехуди се засуети и сам срещу Петков пропусна да удвои аванса на домакините.
67 – И Генчев не успява да преодолее Митрев, който отново е блестящ в действията си.
68 – ОПАСНО! Тройно спасяване на Митрев. Първо след удар от фаул, след това при първата добавка, като последва отразяване и при третия опит той да бъде преодолян.