Лудогорец се разходи за победа на “Лаута”

708Лудогорец постигна втора поредна победа в “А” група от началото на сезона. Шампионите се разходиха за лесния успех с 4:1 като гости срещу Локомотив (Пловдив) на стадиона в парк “Лаута”. Два гола реализира Кишада (12, 19), а по един добавиха Вандерсон (34) и Мисиджан (53). Почетното попадение за домакините реализира Бирсент Карагерен в последните секунди.блиц

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев даде почивка на почти всички титуляри и излезе с напълно променен състав. Атаката поведоха Кишада и Вандерсон, в средата на терена титуляри бяха Ешпиньо, Дани Абало, Златински и Мисиджан. В защита също имаше промени, като шанс за изява получи младият Александър Василев, привлечен по-рано през лятото.

В 12-ата минута вратарят на Локомотив Пловдив Йордан Господинов сгреши и носи вина за гола. Той опита да изчисти върната топка, но до него беше Кишада, който скочи, кълбото се удари в крака му и влезе във вратата. В 19-ата минута Кишада отново реализира, този път след добро подаване вляво в наказателното поле.

В 31-ата минута Камбуров за първи път застраши Чворович, който обаче се намеси. В 34-ата минута едно от новите попълнения на гостите от Разград – Вандерсон, покачи на 3:0. Кишада напредна отдясно, подаде към Вандерсон, който реализира отблизо за класическото измерение на резултата. В 53-ата минута Лудогорец вече водеше с 4:0. Върджил Мисиджан сам изработи гола си, като стреля хубаво от наказателното поле. Той завъртя топката фалцово в десния далечен ъгъл на вратаря Господинов. До края на двубоя темпото на игра спадна значително. Едва в последните секунди резервата за “смърфовете” Бирсент Карагерен реализира за почетното 1:4. Той довкара избита топка от вратаря Чворович след изстрел на Александър Якимов.

Двубоят по минути ТУК

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ЛУДОГОРЕЦ 1:4
0:1 Кишада (12), 0:2 Кишада (19), 0:3 Вандерсон (34), 0:4 Мисиджан (53), 1:4 Бирсент Карагерен (89)

Локомотив (Пловдив):
12.Йордан Господинов, 4.Венелин Филипов, 20.Деян Молдованов, 15.Ангел Грънчов, 3.Здравко Илиев (57 smqna.jpg 5.Георги Вълчев), 2.Ивайло Димитров, 19.Ванчо Траянов, 10.Александър Якимов, 6.Благой Наков (72 smqna.jpg 14.Станислав Маламов), 11.Мартин Камбуров (46 smqna.jpg 21.Бирсент Карагерен), 9.Дани Кики
Резерви: 1.Божидар Стойчев, 5.Георги Вълчев, 21.Бирсент Карагерен, 13.Георги Стефанов, 18.Христо Стамов, 14.Станислав Маламов, 7.Бранимир Костадинов
Треньор: Неделчо Матушев

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 19.Александър Василев, 4.Теро Мантула, 27.Козмин Моци, 20.Шоко (79 smqna.jpg Браян Ангуло), 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе, 8.Фабио Ешпиньо, 23.Христо Златински (81 smqna.jpg Даниел Абало), 93.Върджил Мисиджан (71 smqna.jpg 24.Преслав Петров), 11.Жуниор Кишада
Резерви: 21.Владислав Стоянов, 16.Браян Ангуло, 24.Преслав Петров, 18.Светослав Дяков, 17.Даниел Абало, 84.Марселиньо, 9.Роман Безяк
Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: Локомотив”, Пловдив
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Грънчов, Здравко Илиев (Локо Пловдив); Александър Василев (Лудогорец)

Двубоят по минути с БЛИЦ
4 – ПРОПУСК на Дани Кики, който бе добре изведен в наказателното поле, но Чворович излезе и съкрати разстоянието с играча на домакините
12 – topka.jpg ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Жуниор Кишада. ГРЕШКА на вратаря Йордан Господинов, който получи върната топка, опита да я изчисти, но я прати в крака на Кишада, а след това топката влезе във вратата
19 –
topka.jpg ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Жуниор Кишада. Този път защитата сгреши, играч на Лудогорец отне топката и изведе Кишада леко вляво в наказателното поле. Той с мощен изстрел направи резултата 2:0
31 – СТРАХОТЕН изстрел на Камбуров, но и добро спасяване на Чворович.
34 –
topka.jpg ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Вандерсон. Хубава атака на Лудогорец, Кишада напредна отдясно, центрира в наказателното поле, където Вандерсон реализира
45 – 2 минути добавено време
45+2 – край на първото полувреме
————————————————————–
46 – smqna.jpg на полувремето е извършена смяна в Локо Пловдив, на мястото на Камбуров влиза Бирсент Карагерен
53 – topka.jpg ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Върджил Мисиджан. Крилото вкара хубав гол с удар от наказателното поле, като прати топката в десния ъгъл на вратата на Господинов
68 – добър удар на Златински, но Грънчов застава на пътя на топката и го блокира
72 – smqna.jpg смяна в Локомотив Пловдив, на мястото на Благой Наков влиза Станислав Маламов
89 – topka.jpg ГООЛ за Локомотив Пловдив, голмайстор Бирсент Карагерен. Силен удар на Якимов, Чворович изби, но Карегерен притича и реализира