Осите ужилиха соколите. Атанас Илиев оглави голмайсторската листа

711

Добруджа победи Спартак във Варна с 3:0. Атанас Илиев откри резултата още в 3 минута, след технично изпълнение с левия крак. 1: 0 за Добруджа. Така той оглави ранглистата на голмайсторите в Б група.
След попадението играта бе прекъсната за цели 6 минути, тъй като агитката на домакините пусна димки на игралното поле и съдията бе принуден да прекрати временно срещата. Второто попадение за Добруджа падна в 26 минута и бе дело на Емил Колев, който получи топката след изпълнение на корнер пред вратата на Спартак и от около 10 метра я вкара за 0 : 2. През втората част за освежаване на състава в игра влязоха Ивайло Лазаров и Мустафа Мустафа. 8 минути след подновяване на мача Атанас Илиев отбеляза трети гол за своя отбори и общо 4 в своята сметка. Той бе заменен в 75 минута от Дейвид Божилов, син на една от легендите на Добруджа- Диян Божилов. През второто полувреме възпитаниците на Светослав Тодоров намалиха темпото, явно доволни от класическия резултат. Опитите на агитката на Спартак през втората част  да създадат проблем се оказаха неуспешни. Въпреки че първоначално успяха да пробият охраната, в последствие пътят им към зоната за феновете на Добруджа ма бе препречен и до сблъсъци между двете агитки не се стигна.
Добруджа излезе в състав: Николай .Радомиров, Емил Колев, Костадин Гаджалов, Красимир Станоев, Симеон Симеонов( 45 мин. Ивайло Лазаров), Кристиян Димитров, Иван Цачев, Станимир Андонов, Спас Георгиев( 45 мин. Мустафа), Атанас Илиев(75 мин.Дейвид Божилов), Ивайло Лазаров
В трети кръг Добруджа приема Септември Симитли на 16 август, събота, от 18 часа.