Страхотен мач, 4:4 между Манчестър Юнайтед и Евертън

Рууни и Йелавич с по два гола, “червените дяволи” с грешна стъпка към титлата

Манчестър Юнайтед и Евертън изиграха страхотен мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Двата тима направиха зрелищно реми 4:4 на “Олд Трафорд”. След грешната стъпка “червените дяволи” водят на върха с 83 точки, на 6 от преследвача Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на слабака и почти изпаднал Уулвърхмяптън. При победа “гражданите” ще скъсят дистанцията само на 3 точки от Юнайтед. На 30 април е голямото дерби между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед на “Етихад Стейдиъм”,БЛИЦ

Българският нападател Димитър Бербатов остана извън групата на домакините заради контузия. В негово отсъствие Уейн Рууни отбеляза два гола, един добави Даниел Уелбек, разписа се и Нани. За гостите от Евертън точен на два пъти беше Никица Йелавич, другите два гола вкараха Фелайни и Стивън Пиенаар.

Двубоят премина през няколко обрата. Първо гостите поведоха след гол на Йелавич, след това Юнайтед обърна резултата до 3:1 след попадения на Рууни, Уелбек и Нани. Фелайни отбеляза за 2:3, отново Рууни реализира за 4:2 за домакините, но в последните десетина минути гостите нанизаха още две попадения чрез Йелавич и Пиенаар. Луиш Нани се завърна в стартовия състав на шампионите, докато Ашли Йънг е оставен на резервната скамейка.

Евертън започна много активно, като в първите минути удар на Йелавич бе спасен от Давид де Хеа, а изстрел на Осман мина близо до лявата греда на вратата на испанеца. В 34-ата минута “карамелите” поведоха след гол на Никица Йелавич. Хърватинът засече с глава центриране на Тони Хибърт отляво и от малък ъгъл прати топката с параболичен удар във вратата на домакините. Веднага след това Пол Скоулс можеше да изравни, но Тим Хауърд спаси. В 41-ата минута Уейн Рууни възстанови равенството, след като се възползва от прекрасно центриране на Нани отляво и с глава реализира за 1:1.

Играчите и щабът на Евертън имаха претенции, че в хода на цялата атака на Юнайтед Леън Осман бе на тревата, след като получи травма, но главният рефер Майк Джоунс не прекъсна играта. В 57-ата минута Уелбек направи 2:1 за Манчестър Юнайтед. Четири минути след това Нани получи добър извеждащ пас от Уелбек и прехвърли Хауърд за 3:1.

В 67-ата минута Маруан Фелаини засече от въздуха центриране на Тони Хибърт и вкара прекрасен гол за 3:2. Головият спектакъл на “Олд Трафорд” продължи и само две минути по-късно Уейн Рууни направи 4:2, като огромна заслуга за това попадение отново имаше Уелбек. Той се освободи добре, а след това асистира на голмайстора на Юнайтед. В 81-ата минута късметът лиши домакините опети гол, след като удар с глава на Нани срещна гредата. В 83-ата минута Йелавич вкара втория си гол в мача, с което намели преднината на Юнайтед на 4:3. Само две минути след това Стивън Пиенаар оформи крайното 4:4 след пас от Фелайни./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Евертън 4:4
0:1 Йелавич (34), 1:1 Рууни (41), 2:1 Уелбек (57), 3:1 Нани (61), 3:2 Фелайни (67), 4:2 Рууни (69), 4:3 Йелавич (83), 4:4 Пиенаар (85)

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Фърдинанд, Евра, Еванс, Рафаел да Силва, Карик, Валенсия (89 – Хавиер Ернандес), Скоулс (86 – Фил Джоунс), Нани, Рууни, Уелбек

Евертън: Хауърд, Хейтинга, Ягиелка, Дистен (83 – Тим Кейхил), Хибърт, Пиенаар, Фил Невил, Осман (63 – Макфадън), Фелайни, Гибсън, Йелавич