Стоичков бута ЦСКА към титлата, равен между Лудогорец и Литекс

Двата тима направиха 1:1 в Разград, “оранжевите” с шест промени в състава

Лудогорец и Литекс направиха равенство 1:1 в дербито на 25-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра пред препълнените трибуни на “Лудогорец Арина” в Разград. Равенството е добре дошло за лидера в класирането ЦСКА, който има 63 точки. Преследвачът Лудогорец е с 8 по-малко – 55 точки. Литекс остава на четвърто място с 49, след това е “Левски” с 47, който в понеделник гостува на Калиакра в Каварна. До края на сезона остават 5 кръга, като още в следващия е дербито между “Левски” и ЦСКА.БЛИЦ

Треньорът на Лудогорец Ивайло Петев изненадващо остави извън групата лидера и капитан на тима Емил Гъргоров. Бадема получи болки преди мача и не успя да вземе участие. На резервната скамейка остана Михаил Александров. В защита домакините стартираха с Шоко, Барт, Гулдан и Йордан Минев. В средата на терена бяха Станислав Генчев и Светослав Дяков, а по крилата Марселиньо и Иван Стоянов. В предни позиции титуляр започна Кристиян Кабаселе, а зад него му помагаше Мирослав Иванов. Иван Стоянов и Мирослав Иванов често си сменяха местата, за да помагат на Кабаселе.

Христо Стоичков имаше много проблеми с наказани и контузени футболисти. Камата направи шест промени в стартовия състав, след като в миналия мач, загубата с 0:1 от Монтана, трима си изкараха червени картони. Литекс излезе без основните титуляри Бодуров, Илия Миланов, Георги Миланов, Сандриньо, Христо Янев. В защита за гостите от Ловеч стартира отдясно Страхил Попов, в центъра напълно новата двойка Петър Занев и Бернар Итуа, а отляво Васил Божиков. В центъра на терена до Небойша Йеленкович започна Максим Жос, по крилата Мирасема и албанецът Армандо Ваюши. В предни позиции игра Никасио заедно с младока Томи Костадинов.

Първото полувреме не предложи кой знае колко интересни моменти. Домакините имаха лек превес в началото, но заместникът на Гъргоров – Кабаселе, тотално разочарова. В 20-ата минута той направи и най-сериозният пропуск за първата част, след като остана сам срещу вратаря Пиргов, но не успя да го преодолее. Последва красив удар на Марселиньо и нищо повече като положения и за двата отбора. В последните минути на първата част гостите от Ловеч заиграха по-добре, понравиха се действията на младия албанец Ваюши по лявото крило. Никасио и Томи Костадинов обаче останаха изолирани от играта, както и дясното крило Мирасема. Слабата игра и сблъсък с противников футболист принудиха треньорът на Лудогорец да извади Кабаселе още преди почивката. На негово място се появи Димо Бакалов.

Второто полувреме започна с по-силен натиск на Лудогорец. Още в 55-ата минута Димо Бакалов на празна врата пропусна, след като получи пас от Марселиньо. Защитник на Литекс го застигна и се хвърли в краката му преди да нанесе удар. Топката обаче стигна вдясно до Иван Стоянов, който би от малък ъгъл, но Бернар Итуа с гърди се хвърли на голлинията и изби. Стоичков реагира на атаките на домакините от Разград и набързо направи две смени. Камата извади централния нападател Никасио и пусна Галин Иванов. Малко след това от игра излезе Томи Костадинов, а на негово място се появи юношата Никола Колев.

След 70-ата минута се случиха по-интересните неща на терена. В 75-ата минута гостите от Ловеч изненадващо откриха резултата. Тиаго Мирасема изведе Момчил Цветанов вляво в половината на домакините, той напредна и преодоля Шоко, който има основна вина за гола, след това с диагонален шут направи 1:0. Само пет минути след това домакините възстановиха равенството. Иван Стоянов напредна през центъра, подаде надясно към влезлия като резерва Михаил Александров. Националът нахлу отдясно в наказателното поле, центрира прострелно на първата греда, откъдето Станислав Генчев засече за 1:1. В оставащите минути до края на двубоя гостите от Ловеч имаха две чисти положения, но и двете пропуснати от Тиаго Мирасема. Гостите имаха и претенции за дузпа за явно нарушение на Минев срещу Галин Иванов, но съдията Калин Людмилов не показа бялата точка.