Берое без проблеми срещу Светкавица

Каядо и Велев носят трите точки на отбора на Илиан Илиев

Берое победи безпроблемно с 2:0 като домакин изпадналия отбор на Светкавица в мач от 25 кръг на “А” група. Головете за домакините бяха дело на Давид Каядо в 36-ата минута и Стефан Велев в 59-ата,БЛИЦ

Двубоят на стадион “Берое” не предложи качествен футбол, но домакините можеха да постигнат по изразителна победа, след като през цялото време владееха инициативата и пропуснаха не малко положения.

Двете попадения паднаха в двете полувремена. В 36-ата минута Давид Каядо отбеляза хубав гол от малък ъгъл след центриране на Стефан Велев. Велев се разписа през второто полувреме с хубав удар, след пас с пета на Ливраменто.

С победата старозагорци се изкачиха на девето място с 30 точки, а гостите с едва 7 са на последна позиция и се радват на последните си мачове в елита.

Срещата по минути!

16- Абушев центрира, топката стигна до Тодор Христов, но той не успя да отиграе по най-добрия начин.
26- Тодор Христов стреля много добре от средна дистанция, но стражът Иван Георгиев изби в корнер
27- Удар на Тодор Христов от границата на наказателното поле, но високо над вратата
32- Невероятен пропуск за Берое! Еромоигбе и Абушев от близко не успяха да се възползват на празна врата след разбъркване
37- topka.jpgГООЛ за Берое!! Давид Каядо открива резултата с точен удар от малък ъгъл
42- smqna.jpg Смяна в отбора на Светкавица. Игнат Дамянов заема мястото на Николай Вълев.
53- Абушев получи нелошо центриране отдясно, но топката бе доста силна и той стреля в аут след плонж
57- Претенции на домакините за дузпа, след съмнения за игра с ръка на Антон Недялков
59 – topka.jpg ГООЛ за Берое!! Тодор Христов центрира отляво, Ливраменто успя да върне назад, където бе Стефан Велев, който вкара за 2:0!
70- Здравко Илиев проби отдясно и центрира на далечната греда, където бе свободният Горанов, но той не успя да стреля!
89- Чепилов пробва нелош удар от около 25 метра – топка e в аут

Берое-Светкавица 2:0
1:0 Давид Каядо (37), 2:0 Стефан Велев (59)

БЕРОЕ: 12.Кирил Акалски, 2. Здравко Илиев (к), 3. Зафиров, 13. Везалов, 28. Пенев, 16. Велев, 6. Ричард, 77. Ливраменто (72 – 7. Жеков), 88. Каядо, 23. Христов(64 – 9. Горанов), 8. Абушев
Резерви: 33. Скорчев, 7. Жеков, 27. Ямуков, 55. Кавдански, 11. Чепилов, 9. Горанов, 21. Елиаш

СВЕТКАВИЦА: 1. Георгиев,  2. Станчев, 5. Иванов, 7. Венков, 16. Недялков, 20. Цветков, 10. Шоколаров, 4. Генов, 8. Цв. Илиев (к)(68 – 11. Петев), 9. Вълев (42- 24. Дамянов), 22. Кънев Резерви: 12. Тодоров, 14. Трифонов, 24. Дамянов, 11. Петев

Стара Загора, Стадион: “Берое”
Съдия:Ангел Баялцалиев