Добруджа с победа за рождения ден на Светослав Тодоров

793Добруджа победи с 1:0 Бургас в мач от петия кръг на Б група. Отново в герой за „жълто-зелените” се превърна Атанас Илиев, който вкара своя шести гол от началото на шампионата. Срещата завърши изключително драматично, след като в 90-та минута гостите пропуснаха дузпа, а червен картон получи Николай Христозов.
Мачът започна с подчертано домакинско преимущество. В 15-та минута Атанас Илиев успя да открадне топката от Величко и стреля, но ударът му бе отразен от Георгиев. В 24-та минута отново Илиев можеше да се разпише, но ударът му с глава мина над вратата. Пет минути по-късно отново той пропусна да завърши успешно много добра атака на „жълто-зелените”. Все пак младият голмайстор на Добруджа бе точен в 37-та минута, когато завърши заучено отиграване между Станоев и капитана Симеонов – 1:0. След почивката гостите започнаха по-активно да търсят противниковата врата. В 52-та минута удар на Цонков от 30 метра затрудни Радомиров, но вратарят на Добруджа успя да избие. В 69-та минута, след центриране от корнер, Пехливанов се размина с топката останал непокрит в наказателното поле на Добруджа. В 89-та минута реферът Радан Мирянов привлече погледите към себе си, след като отсъди спорна дузпа в полза на гостуващия тим, като изгони играещия помощник треньор на добричлии – Николай Христозов. Бранителят спря отиващата към опразнената врата топка, като според Мирянов е играл с ръка. За посочването на бялата точка съдията беше активно подбутван от футболист на тима от Бургас. Влезлият като резерва Анатоли Тодоров се нагърби с изпълнението на дузпата, но ударът му срещна лявата греда. Така Добруджа стигна до победата, която бе подарък за рожденика днес – треньора Светослав Тодоров.