Берое върна Лудогорец в реалността

804Лудогорец се завърна в реалността. След еуфорията от класирането в групите на Шампионската лига, разградчани направиха нова грешна стъпка в „А“ група. На своя стадион тимът на Георги Дерменджиев стигна само до равенство 1:1 срещу Берое у дома. блиц

Преди срещата бе направена първа копка на трибуна „Козмин Моци“, но и това не донесе късмет на домакините. Юнес Хамза пропусна дузпа, а Барт донесе точката на Лудогорец. Преди това Керкар бе извел Берое напред в резултата.

Срещата започна вихрено и още в 6-ата минута бе отсъдена дузпа за Лудогорец. Вирджил Мисиджан проби по левия фланг, но Михаел Ковачевич го спря с цената на нарушение и главният арбитър отсъжди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Юнес Хамза, но ударът му избит от Благой Макенджиев.

В 22-ата минута гостите от Стара Загора откриха резултата. Елиаш пусна чудесен пас в коридор към Керкар, който с удар по диагонал по земята направи безпомощен Владо Стоянов – 0:1.

Домакините натиснаха, докато гостите разчитаха на контраатаки. Играчите на Петър Хубчев често спираха с цената на нарушения атаките на домакините и логично още първото полувреме получиха цели четири жълти картона.

През второто полувреме Лудогорец се активизира, но пък контрите на Берое бяха по-опасни. При една от тях Мапуку излезе сам срещу Стоянов, стреля мощно, но ударът му разтресе напречната греда.

Натискът на Лудогорец даде резултат в 68-ата минута, когато Марселиньо центрира от фаул, Александър Барт се извиси най-високо и с глава направи 1:1.

Малко по-късно Кишада бе изведен сам срещу вратаря Макенджиев, но изстрелът му по земя бе избит в корнер.

Дори даденото 5-минутно продължение на срещата не помогна на Лудогорец да стигне до успеха.

Двата тима събраха по 12 точки и са съседи в класирането. Лудогорец е на четвърто място, а веднага зад тях е Берое.

Лудогорец – Берое 1:1
0:1 Салим Керкар (22), 1:1 Александър Барт (68)

ludogorec.JPG

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов (к), 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Бартtopka.jpg, 19. Александър Василев, 15. Александър Александров, 8. Фабио Ешпиньо (smqna.jpg66- 88. Вандерсон), 12. Анисе Андрианантенайна, 7. Михаил Александров, 84. Марселиньо, 93. Върджил Мисиджан (smqna.jpg57- 17. Даниел Абало), 99. Юнес Хамза (smqna.jpg59- 11. Жуниньо Кишада)
Резерви: 30. Георги Аргилашки, 4. Теро Мантула, 18. Светослав Дяков, 23. Христо Златински, 88. Вандерсон, 17. Даниел Абало, 11. Жуниньо Кишада
Треньор: Георги ДерменджиевСрещата по минути:
4- Михаел Ковачевич отнема топката по десния фланг и намира Елиаш, който пуска страхотен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, но кълбото бе прекалено бързо за конгоанеца и Владислав Стоянов улавя
6- Дузпа за Лудогорец – Вирджил Мисиджан пробива по левия фланг, но спрян от Михаел Ковачевич с цената на нарушение и главният арбитър отсъжда 11-метров наказателен удар
7- Благой Макенджиев спасява! Юнес Хамза насочва кълбото в долния десен ъгъл на Благой Макенджиев, който парира, а в последствие Зафиров изчиства от голлинията
13- Веселин Пенев центрира в наказателното поле към Джоман, който засича с глава отблизо, но е неточен и топката преминава встрани от вратата
16- Атака от страна на гостите завършва с удар от границата на големия пеналт на Елиаш, но топката преминава на сантиметри покрай целта
22- topka.jpgГОЛ ЗА БЕРОЕ! Елиаш пусна чудесен извеждащ пас към Керкар, който простреля Стоянов с удар по земята за 0:1!
29- Ешпиньо центрира, Анисе засича с глава, но е неточен и кълбото не намира целта
31- Коварен удар на Анисе е насочен в долния ляв ъгъл на вратата, но Макенджиев лови
34- Мапуку се озовава на голова позиция в големия пеналт, но стреля слабо и Владислав Стоянов лови
36- Мисиджан изпълнява пряк свободен удар от 25 метра, но кълбото преминава встрани от десния стълб
44- jalt.jpgжълт картон за Георги Костадинов
45- Край на първото полувреме

46- Начало на второто полувреме

50- Хамза върна към Ешпиньо, който стреля в движение, но бранител изби в корнер
59- smqna.jpgЖуниньо Кишада ще доиграе двубоя на мястото на Юнес Хамза
62- Ешпиньо стреля коварно от пряк свободен удар, но Макенджиев избива
64- Греда! Мапуку се измъква сам срещу Стоянов, заложи на силата, а ударът му замалко да строши напречната греда
68- topka.jpg ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Александър Барт бе оставен непокрит и засече добре с глава центриране на Марселиньо – 1:1!
72- тежък удар на Анисе е уловен от Макенджиев
73- smqna.jpgЖуниор Мапуку отстъпва мястото си на Аласан Н’Диайе
77- Кишада бе изпуснат от отбраната на Берое и излезе сам срещу Макенджиев, но стражът избива с крак
86- Керкар изпълнява пряк свободен удар, но топката преминава на половин метър над напречната греда
90- 5 минути добавено време

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 24. Михаел Ковачевичjalt.jpg (smqna.jpg47- 2. Илия Мунин), 6. Иво Иванов (к)jalt.jpg, 3. Владимир Зафировjalt.jpg, 28. Веселин Пеневjalt.jpg, 70. Георги Костадиновjalt.jpg (smqna.jpg54- 25. Димо Бакалов), 27. Игор Джоман, 10. Венцислав Христов, 21. Елиаш, 26. Салим Керкарjalt.jpgtopka.jpg, 30. Жуниор Мапуку (smqna.jpg73- 4. Аласан Н’Диайе)
Резерви: 73. Иван Караджов, 2. Илия Мунин, 4. Аласан Н’Диайе, 11. Крис Гади, 25. Димо Бакалов, 8. Самир Аясс, 9. Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев