ЦСКА би Металург (Донецк) в чест на Велизар Димитров

825ЦСКА победи с 3:2 Металург (Донецк) в контрола, която се игра пред повече от 5000 души на стадион “Българска армия”. Проверката бе посветена на бившата звезда на “червените” Велизар Димитров, който от ЦСКА премина именно в украинския клуб. Срещата бе край на целия днешен празничен ден, който ръководството на ЦСКА организира за своите фенове. Преди двубоя Велизар Димитров бе награден за цялостен принос в историята на ЦСКА, получи червена фланелка с №8, както и екип на Металург с №18.блиц

В самия двубой Жоаким даде аванс на ЦСКА още в 3-ата минута, а Джордже Лазич изравни минута след това. В 33-ата минута Жуан Фелипе отново изведе домакините напред в резултата – 2:1, след като получи хубав пас от Аурелиен Жоаким. При този резултат завърши първото полувреме. През втората част Металург отново изравни за 2:2 в 73-ата минута. Алешандре се разписа след диагонален и хубав удар от около 25 метра. В 78-ата минута Неманя Милисавлевич реализира за крайното 3:2 в полза на ЦСКА. Сърбинът проби отдясно и с премерен удар разстреля вратаря на украинския отбор.

ЦСКА – МЕТАЛУРГ ДОНЕЦК 3:2
1:0 Жоаким (3), 1:1 Джордже Лазич (4), 2:1 Жуан Фелипе (33), 2:2 Алешандре (73), 3:2 Милисавлевич (78)

ЦСКА: Яку Дивиш (62 – Стоян Колев), Валентин Илиев (46 – Денис Причиненко), Венцислав Василев, Оршулич (60 – Пламен Крачунов), Тончи Кукоч (60 – Кристиан Супусепа), Стивън Сънди (46 – Борис Галчев), Тони Силва, Неманя Милисавлевич, Маркиньос (46 – Еденилсон Бергонси), Жуан Фелипе, Аурелиен Жоаким (60 – Серджиу Буш).

МЕТАЛУРГ: Бандура, Калитов, Чечер, Прима, Барановски, Шарпар, Поступаленко, Лазич, Нелсън, Алешандре, Адорно