Добруджа – Локомотив (ГО) 3:4 (КРАЕН)

907Добруджа загуби от Локомотив (Горна Оряховица) с 3:4 по изключително драматичен начин. Мачът на стадион Дружба бе изпълнен с обрати, като гостите стигнаха до победата 7 минути след редовните 90, като преди това, също в продължението отборът на Добруджа бе успял да изравни.
Резултатът бе открит в 33-та минута, когато след продължителна атака на гостите, топката попадна в Янаки Смирнов, който простреля Радомиров от 12 метра за 0:1.
В 43-та минута игралият за Добруджа преди две години Йордан Апостолов покачи на 0:2 след силен удар от двайсетина метра.
В 56-та минута Красимир Станоев върна едно попадение след перфектно изпълнен пряк свободен удар. В 77-та минута Добруджа изравни. Влезлият като резерва Атанас Илиев се пребори за топката с двама бранители на гостите, върна я към Димитров. Той технично я копна към Иван Цачев, който отблизо разстреля вратаря Рашков за 2:2.
В 83-та минута гостите отново поведоха чрез резервата Илия Карапетров, който се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада на добруджанската защита.
В 93-та минута Добруджа отново стигна до равенството. След изпълнение на корнер от Красимир Станоев и последвало разбъркване в наказателното поле Емил Колев вкара ценния гол за “жълто-зелените”. Последва разправия на футболисти на гостите, при което реферът се осмели да покаже само жълт картон на вратаря Рашков.
За нещастие реферът Ангелов реши да продължи още няколко минути и Локомотив вкара още един гол, отново чрез Смирнов, който вече се оказа победен.
Добруджа започна в състав: Радомиров. Кр. Димитров, Гаджалов, Христозов, Колев, Симеонов, Цачев, Станоев, Сп. Георгиев, Ив. Димитров, Василев