Изненада на “Лаута” при дебюта на Бащата, победа над Литекс

911

Локомотив (Пловдив) донякъде изненадващо успя да победи с 2:0 Литекс в мач от 11-ия кръг на “А” група. Така новият треньор на “смърфовете” Христо Колев-Бащата дебютира по отличен начин начело на любимия отбор. Победата е едва втора за “черно-белите”, които остават близо до дъното, но вече с 9 точки, колкото има и Марек. Литекс пък е на 4-ото място с 19 точки в актива.блиц

Победата за “смърфовете” днес дойде след автогол на Васил Божиков в 23-ата минута и попадение на Мартин Камбуров в 43-ата. “Смърфовете” успяха да прекъснат кошмарната си серия от пет поредни шампионатни загуби.

Домакините зарадваха феновете си със сърцата игра срещу Литекс и заслужено се поздравиха с успеха. Воденият от Христо Колев-Бащата Локомотив показа съвсем различен облик на терена, след оттеглянето на Неделчо Матушев от треньорския пост. През целия мач днес Мартин Камбуров и компания се бориха като равен с равен с гостите от Ловеч и дори в по-голямата част от срещата именно “смърфовете” контролираха събитията на терена.

“Черно-белите” поведоха с гол-красавец. Попадението обаче бе дело на защитник на Литекс, забил си топката в собствената врата. В 23-ата минута Васил Божиков си вкара автогол с мощен удар от наказателното поле в опит да изчисти в корнер. Топката попадна в краката му след пробив на Мартин Камбуров и вместо да я прати в нов ъглов удар, Божиков разстреля съотборника си Винисиус Баривиейра – 1:0.

Домакините удвоиха преднината си в края на полувремето, когато след чудесна контраатака Камбуров вкара за 2:0 и прекъсна дългата си серия без попадение в настоящия шампионат. Бирсент Карагерен нахлу на скорост вляво и стреля с левия крак, Баривиейра отрази, но топката попадна право в Камбуров, който отбеляза отблизо.

Победата на Локо (Пд) можеше да е и по-изразителна, но удар на Благой Наков в 59-ата минута срещна лявата греда на вратата на Литекс.

В 69-ата минута “оранжевите” претендираха за дузпа за нарушение на Богомил Дяков срещу Милчо Ангелов, но съдията Таско Тасков остана безмълвен. Красимир Балъков потърси промяната, пускайки и младият Георги Минчев, който преди седмица блесна с 2 гола за победата с 3:0 над Марек. Талантът, както и Джордан, Асприля и Ваюши обаче, не бяха убедителни на “Лаута” и Литекс дори не можа да стигне до почетен гол.

Локомотив (Пловдив) – Литекс 2:0
1:0 Васил Божиков (23-автогол), 2:0 Мартин Камбуров (43)

Локомотив (Пловдив): 12.Йордан Господинов, 17.Богомил Дяков, 20.Диян Молдованов, 6.Елиан Парино, 4.Венелин Филипов, 22.Янко Сандански, 23.Ванчо Траянов, 10.Александър Якимов, 19.Благой Наков (90+3 smqna.jpg 18.Христо Стамов), 21.Бирсент Карагарен (71 smqna.jpg 14.Станислав Маламов), 11.Мартин Камбуров topka.jpg (89 smqna.jpg 5.Георги Вълчев)
Резерви: 1.Александър Витанов, 15.Ангел Грънчов, 18.Христо Стамов, 5.Георги Вълчев, 9.Дани Кики, 7.Бранимир Костадинов, 14.Станислав Маламов
Треньор: Христо Колев
Лlit.jpgитекс: 31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 18.Илия Миланов, 6.Джаксън Менди, 13.Васил Божиков (84 smqna.jpg 23.Иван Горанов), 93.Петрус Бумал (64 smqna.jpg 7.Георги Минчев), 15.Кристиян Малинов, 70.Данило Асприля, 14.Армандо Ваюши (46  smqna.jpg 19.Румен Руменов), 73.Милчо Ангелов, 9.Уилмар Джордан
Резерви: 12.Александър Конов, 7.Георги Минчев, 23.Иван Горанов, 88.Никола Колев, 24.Петър Златинов, 28.Пламен Гълъбов, 19.Румен Руменов
Треньор: Красимир Балъков

Пловдив, “Локомотив”
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Елиан Парино (Локомотив Пловдив); Кристиян Малинов (Литекс

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ПО МИНУТИ
7 – Локомотив поиска дузпа за игра с ръка на Божиков, но претенциите им са подминати от съдията Таско Тасков
18 – Карагерен стреля над вратата на Винисиес Баривиейра от наказателното поле
23 topka.jpg ГОООЛ! Васил Божиков си вкара автогол с мощен удар от наказателното поле в опит да изчисти в корнер. Топката попадна в краката му след пробив на Мартин Камбуров
26 – jalt.jpg Жълт картон за Елиан Парино, който задържа за фланелката нахлуващия към наказателното поле Милчо Ангелов
36 – Баривиейра спаси удар на Камбуров. След това нападателят на Локомотив театрално падна в наказателното поле след съприкосновения с Мендин, но дузпа не беше отсъдена

39 – Александър Якимов бе оставен непокрит на далечната греда след центриране на Ванчо Траянов, засече топката с глава, но покрай целта.
41 – Янко Сандански фаулира Джордан край тъчлинията, играчът на гостите се превива на земята.
42 – Джордан продължава участие в мача.
43 – topka.jpg  ГОООЛ! Домакините удвояват преднината си – 2:0! Мартин Камбуров бележи. Бирсент Карагерен нахлу на скорост вляво и стреля с левия крак, Баривиейра спаси, но топката попадна право в Камбуров, който реализира.
45 – Край на първото полувреме.
—————-
53 – Благой Наков напредна по лявото крило и стреля, топката преминава покрай вратата на Литекс.
59 – Неточен удар на Джордан.
59 – ГРЕДА! Камбуров подаде към Благой Наков, който от 20-ина метра стреля, късметът спасява гостите, след като топката се отбива в лявата греда.
64 – smqna.jpg Балъков пуска в игра Георги Минчев, който отбеляза две попадения в предишния кръг при победата с 3:0 над Марек. Младият нападател влиза на мястото на Петрус Бумал.
69 – Гостите претендират за дузпа, но съдията Таско Тасков е безмълвен. Милчо Ангелов нахлу опасно вляво, Богомил Дяков влезе в краката му, след което Ангелов падна.
78 – Далечен удар от воле на Асприля, топката прелита над вратата на Йордан Господинов.
89 – smqna.jpg Камбуров отстъпва мястото си на Георги Вълчев и обира овациите на публиката.