Младежки национал донесе победата на Добруджа срещу Верея

999Добруджа се наложи трудно над Верея с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Б група. Двата отбора заформиха истинска битка на стадион „Дружба”, но положенията пред двете врати почти липсваха. Все пак отборът, който владееше повече топката бе този на домакините, но добре подредената отбрана на старозагорци, не позволи вратарят Ел Харуби да бъде застрашен сериозно. В 33-та минута гостите можеха да открият резултата, но след центриране от корнер Живко Желев стреля с глава много неточно. През втората част събитията на терена не се промениха особено – добруджанци търсиха път към вратата на Верея, но липсваха ударите. В 57-та минута „жълто-зелените” получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Ел Харуби. Зад топката застана младежкият национал Красимир Станоев, който изненада както футболистите от стената, така и вратаря и с нисък плътен удар прати топката в долния ляв ъгъл за 1:0. До края на мача възпитаниците на Радостин Кишишев се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но също не успяха да затруднят сериозно отбраната на Добруджа.
В знак на протест днес агитката на Добруджа дойде на стадиона, но не подкрепяше отбора. Привържениците седнаха в зоната, отредена за гостуващите фенове, като запазиха мълчание през целия мач.